Pelhřimovská nemocnice zrekonstruovala pavilon hematologie

chodba, sestry, lékařky, sestra, lékařka

Pacienti a zaměstnanci pelhřimovské nemocnice mohou naplno využívat zrekonstruovaný pavilon hematologie a transfuziologie. Přínosem je hlavně zvýšení kapacity ambulantní a transfuzní části oddělení pro pacienty.

Zvětšení prostoru pro laboratoře v budoucnu umožní zavádět nové moderní laboratorní metody. Kapacitu nového pracoviště budou kromě pelhřimovské nemocnice využívat také nemocnice v Jihlavě a Třebíči.

„V budoucnu informační systém zajistí přehled o stavu krevních zásob v celém Kraji Vysočina. V rámci jednoho projektu se nám podařilo zrekonstruovat i prostory pro dialýzu,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Náklady na rekonstrukci a přístavbu pavilonu hematologie a transfuziologie přesáhly 81 milionů korun. Investici spojenou se stavební částí projektu hradil jako zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina. Nemocnice se společně s krajem podílela na nákupu nové zdravotnické techniky a vybavení pracovišť.

Práce na rekonstrukci a rozšíření pavilonu začaly v dubnu 2014. Nová přístavba budovy s hematologickými laboratořemi a oddělením hemodialýzy byla uvedena do předčasného užívání letos v lednu.

Původní budova oddělení hematologie a transfuziologie byla v pelhřimovské nemocnici otevřena v roce 1984. Kromě transfuzní stanice a laboratoří zde byla také hematologická ambulance, která začala zajišťovat také péči o rostoucí počet hematoonkologických pacientů. V roce 1995 bylo do budovy umístěno pracoviště hemodialýzy interního oddělení nemocnice.

Pelhřimovská nemocnice zrekonstruovala pavilon hematologie
Ohodnoťte tento článek!