Přejít na obsah

Peníze pro lékaře jsou stále nejisté

zpět
13.10.2011
peníze, peněženka
zvětšitpeníze, peněženkaZdroj: guardian.co.uk

peníze, peněženka | Zdroj: guardian.co.uk

 

Vloni touto dobou to vypadalo na masivní odchod lékařů do zahraničí. Po roce je situace v hradecké fakultní nemocnici klidnější, než se v době kampaně Děkujeme, odcházíme dalo očekávat. Alespoň prozatím. Sliby ministerstvo zdravotnictví plní, platy rostou. Jejich zvýšení o desetinu v příštím roce je však nejisté.

„V tuto chvíli nemohu říci, že v příštím roce dostanou všichni přidáno deset procent. Každý den jsou totiž jiné zprávy o naší ekonomice a zdravotní pojišťovny nás stále tlačí ke zdi. Nechci však vyvolat paniku, ještě je brzy předjímat,“ řekl náměstek ředitele hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Akce lékařů byla jedním z hlavních témat v zemi. Nemocnice se začaly připravovat na odchod nespokojených lékařů, kteří počítali připravené výpovědi. Situaci uklidnilo únorové memorandum o úpravě poměrů ve zdravotnictví, které odbory podepsaly s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem a které akci ukončilo.

„Po uzavření memoranda naprostá většina doktorů setrvala v nemocnici. Dosud odešlo zhruba deset až patnáct lidí. Nebylo to však v jednu chvíli, odchody pokračují. Nyní vím o dvou lékařích, kteří jdou pracovat do zahraničí,“ řekl anesteziolog a šéf lékařských odborů v hradecké nemocnici David Doležal.

Sebevědomější lékaři

Podle odborářů výzva splnila svůj účel. „Minimálně v naší nemocnici pomohla. Doktoři jsou sebevědomější. Vědí, že mohou určité věci vyžadovat. Například přístup k informacím o veřejných zakázkách a podobně,“ řekl Doležal.

Memorandum zaručuje postupné zvyšování platů na úroveň až trojnásobku průměrné mzdy v roce 2013. „Lékaři v přípravě na specializovanou způsobilost dostali přidáno zhruba pět tisíc korun, lékaři se specializovanou způsobilostí přibližně osm tisíc korun. Částka se samozřejmě liší, podle toho, jak lékaři slouží,“ přiblížil Doležal.

Desetiprocentní zvýšení platů v příštím roce je svázané s podmínkou, že se zároveň zvýší efektivita zdravotnických zařízení. Nemocnice budou hospodařit s podobnou částkou jako vloni, problémy navíc jim přinese zvýšení daně z přidané hodnoty.

„Peníze navíc nemáme jak sehnat. Jsme státní nemocnice zřízená ministerstvem. Neposkytujeme žádný nadstandard, ze kterého bychom měli příjmy. Kromě peněz na platy musíme pokrýt zvýšení daně z přidané hodnoty. To jsou stovky milionů korun, které nám najednou budou chybět. Rentabilita nemocnice bude horší než vloni,“ řekl Tušl.

Problém je korupce

Lékaře netrápí jen peníze. Hlavním cílem výzvy podle nich bylo zlepšení poměrů ve zdravotnictví. I ty se částečně změnily, avšak hlavní výhrady zůstávají. Týkají se například zdravotních pojišťoven, korupce či netransparentnosti při výběrových řízeních.

„Korupce je velký problém. Na druhou stranu v naší nemocnici se vedení snaží být co nejtransparentnější při veřejných zakázkách, zveřejňuje, za kolik jednotlivé tendry vysoutěžilo a podobně. Když se však podívám na změny k lepšímu v celé republice, nemohu si dělat iluze, že zakázky jsou čisté a průhledné a že je jasně dohledatelné, kam jdou peníze,“ upozornil Doležal.

V hradecké nemocnici v těchto dnech začne vyjednávání o kolektivní smlouvě. Lékařské odbory očekávají, že s vedením zařízení najdou shodu.


Komentovat článek: Peníze pro lékaře jsou stále nejisté

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Peníze pro lékaře jsou stále nejisté

Komentáře

1 komentář
Zamnem Zvýšení platů  | 13. 10. 2011 19:56

Pomyslel někdo aspoň na vteřinu, že v nemocnici pracují i jiní zdravotníci - VŠ-nelékaři se specializací v oboru? Pracuji v nemocnici 21 let, několik let na vedoucí pozici jednoho laboratorního oboru. Navýšení platů se nás netýkalo. Můj základní plat je tak nyní na úrovni lékaře bez atestace po 9 letech praxe. Denně poskytuji několik konzultací lékařům atestovaným i neatestovaným. Vedení nemocnice tato situace absolutně nezajímá, jsou rádi, že aspoň někde nemusí platit. Jsou oddělení, kde primář ing.bere o 8 tis.méně než jeho podřizený - lékař. Není to trochu Kocourkov? Nebylo by lepší odměňovat podle odvedené práce než podle titulu? A myslím, že laborantky a sestry si navýšení taky zaslouži, některé i více než mnozí vysokoškolsky vzdělaní kolegové.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné