Přejít na obsah

Personál chrudimské porodnice podal výpověď, nechce primáře

zpět
15.3.2010
dokumenty, pero, podpis
zvětšitdokumenty, pero, podpisZdroj: issuing4you.com

dokumenty, pero, podpis | Zdroj: issuing4you.com

 

Všichni lékaři a 22 zdravotních sester na gynekologicko - porodnickém oddělení chrudimské nemocnice podalo hromadnou výpověď a tvrdí, že nechtějí pracovat pod vedením primáře Františka Lišky.

Rozpad oddělení může mít za následek odložení některých gynekologických operací či převedení péče do sousedních nemocnic, chodu porodnického oddělení se spor však nedotkne. O případu v sobotním vydání pro Pardubický kraj informuje Mladá fronta Dnes (MfD).

„Důvodem, proč jsem dal výpověď, je dlouhodobá nespokojenost se způsobem Liškova vedení,“ řekl jeden ze tří ošetřujících lékařů, který dal ke konci března výpověď. Zdravotníkům vadí především organizace práce, oddělení má trvale nízký počet lékařů.

„Myslím, že na tomto oddělení nemocnice došlo k neshodě, jak kliniku vést a kam ji do budoucna směrovat. Je tam dlouhodoběji narušený vztah podřízených lékařů k primáři, kteří tak dali najevo již déle trvající nespokojenost s jeho vedením,“ řekl ředitel chrudimské nemocnice Tomáš Vondráček.

Lékaři, sestry i porodní asistentky nyní své setrvání podmiňují pouze odchodem nadřízeného. Primář má podle Vondráčka do konce března lhůtu, aby napravil stav oddělení a zajistil jeho provoz v plném rozsahu.

Primář Liška však jednání podřízených označil za podraz a tvrdí, že žádnou nespokojenost z jejich strany necítil. „Nepřišli za mnou, že se jim něco nelíbí, abychom to společně řešili. Hned šli k řediteli a na kraj,“ tvrdí Liška.

Vedení Pardubického kraje zatím do sporu nechce zasahovat. „Je to v rukou ředitele jako manažera nemocnice. Lékaři ale mají jistě pádné důvody, proč protestují,“ řekla krajská radní pro zdravotnictví Markéta Tauberová.


Komentovat článek: Personál chrudimské porodnice podal výpověď,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Personál chrudimské porodnice podal výpověď,…

Komentáře

další 2 komentáře
M.T ředitel/manažer  | 15. 03. 2010 17:24

" ... je to v rukou ředitele jako manažeřa.... To je teda debilní vyjádření

lékařka Podpora  | 15. 03. 2010 12:25

Fandím jim, u nás brzo dojde k podobné situaci, protože vedení na naše upozorňování ohledně nespokojenosti nereaguje.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné