Pět nemocnic ve Zlínském kraji má nové ředitele

Nemocnice v Uherském Hradišti má nového ředitele. Je jím MUDr. Antonín Karásek, dosavadní primář urologického oddělení uherskohradišťské nemocnice. Vedoucí funkce v nemocnici se ujme ve středu. Nové vedení mají i stejná zdravotnická zařízení v Kroměříži, Zlíně a Zdravotnická záchranné služby Zlínského kraje…

Jediným, kdo v rámci kraje obhájil svou funkci, byl ředitel vsetínské nemocnice.

Ke změnám v řízení nemocnic v kraji došlo kvůli rozhodnutí kraje uspořádat na tyto posty výběrová řízení. Podle Patrika Kamase, tiskového mluvčího krajského úřadu, mají konkurzy na místa ředitelů sloužit jako nástroj vedoucí ke zvyšování motivace a personální konkurence. Tato konkurzní řízení se podle krajských radních budou opakovat jednou za pět let.

„K mému odchodu z funkce nebudu nic uvádět. Zeptejte se těch, kteří to vymysleli, což jsou krajští úředníci,“uvedl Miroslav Rössler, stávající ředitel Nemocnice s poliklinikou v Uherském Hradišti, který nemocnici vedl deset let.

„K odvolání pana Rösslera mohu uvést, že se tento ředitel nepokusil svůj post v hradišťské nemocnici obhájit. Do konkurzu se přihlásil s úsilím usednout ve vedení nemocnice ve Zlíně,“ uvedl Patrik Kamas, tiskový mluvčí krajského úřadu ve Zlíně.

Výsledky konkurzů sdělili radní na tiskové konferenci. Jeden z přítomných novinářů vznesl dotaz, zda se krajští úředníci v případě Antonína Karáska neobávají střetu zájmů.

Nový ředitel nemocnice v Hradišti je totiž členem rady a zastupitelstva v Uherském Brodě. Měst o má své vlastní zdravotnické zařízení s lůžkovou částí.

Novináři vyjádřili obavu, aby Antonín Karásek v budoucnu neusiloval více o rozvoj zdravotnických zařízení v Uherském Brodě, než v někdejší okresní nemocnici.

„Pokud by k něčemu podobnému došlo, pak by byl takový ředitel odvolán,“ reagoval na dotaz Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.

V politických kruzích panuje názor, že výměna ředitelů znamená posílení postů ovládaných ODS. Karásek je členem této strany stejně jako jeho bratr Libor, starosta města Uherského Hradiště.

Vyjádření nového ředitele uherskohradišťské nemocnice se kvůli jeho nepřítomnosti na pracovišti nepodařilo do uzávěrky tohoto čísla získat.

Oleg Kapinus, Slovácké noviny

Ohodnoťte tento článek!