Přejít na obsah

Petice lidí z nemocnice

zpět
14.9.2010
podpis, pero, smlouva, dohoda
zvětšitpodpis, pero, smlouva, dohodaZdroj: www.thedailygreen.com

podpis, pero, smlouva, dohoda | Zdroj: www.thedailygreen.com

 

Informace o tom, že vláda plánuje snižování platů zdravotníků, se roznesla celou Českou republikou rychlostí blesku a odbory se rozhodly jednat. K protestu se přidají také zaměstnanci krnovské nemocnice.

Od pondělí minulého týdne koluje po všech odděleních nemocnice petice, kterou podepsalo zhruba pět set zaměstnanců. „Petice je prví krok, jak ukázat, že se snižováním platů nesouhlasíme. Pokud to nezabere, je naplánována stávka, která se bude konat v Praze,“ řekla krnovská zástupkyně odborů ve zdravotnictví Martina Rylková. Na stávku budou z Krnova vyslány autobusy.

Z tabulek odborů vyplývá, že vláda plánuje dvě varianty možných škrtů. V té první by se snížily platy pouze o deset procent. V té druhé variantě, pokud bude mít například sestra praxi do šesti let, její plat klesne o 19 procent. Může se stát, že sestra s jedním rokem praxe bude brát stejně jako sestra s praxí delší než 32 let, tedy 14 370 korun.

„Se snižováním platu rozhodně nesouhlasím. Práce ve zdravotnictví je mnohdy velmi náročná jak psychicky, tak i fyzicky a měla by být podle toho oceněna. To, že nám vláda chce snížit plat o tolik procent, je v rozporu s jakoukoliv pracovní motivací,“ vyjádřila se k problému zdravotní sestra krnovské nemocnice Veronika Stráhlová.

Se snížením platu, který je bez pochyb hlavní pracovní motivací, nesouhlasí takřka nikdo. Pokud se opravdu reformu podaří vládě prosadit, mohou zdravotnické zařízení po celé republice počítat s velkým odlivem zaměstnanců. Podle slov tiskové mluvčí krnovské nemocnice však zdejší zařízení zatím žádné plošné snižování platů neplánuje.


Klíčová slova

Autoři

Region Krnovské noviny

Komentovat článek: Petice lidí z nemocnice

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné