Petici ČSSD proti koncepci zdravotnictví podepsalo 4000 lidí

Středočeští sociální demokraté nasbírali pod petici proti krajské koncepci zdravotnictví zhruba 4000 podpisů. V tažení proti materiálu, který schválilo zastupitelstvo hlasy ODS, unionistů a lidovců, budou pokračovat…

PRAHA – Petiční akci odstartovali v Kolíně v druhé polovině dubna. Ve středu ji představí obyvatelům Berouna. Stan s petičními archy postaví na Husově náměstí, řekl včera mluvčí krajského výkonného výboru Robin Povšík.

Koncepci středočeského zdravotnictví, která připouští transformaci nemocnic na akciové společnosti a jejich pronájem, kritizují sociální demokraté od samého počátku. Považují ji za velmi nebezpečnou a opakovaně zpochybňují její cíle. Obávají se toho, že může zcela rozvrátit systém zdravotní péče v regionu.

Počínání členů ČSSD, kteří jsou ve středních Čechách v opozici, pokládá hejtman Petr Bendl (ODS) za populistické gesto, které je více osobním útokem a snahou lákat voliče než příspěvkem k věcnému řešení problému.

Kampaň bude pokračovat v dalších středočeských městech až do konce června. Petici, kterou chce ČSSD předložit středočeskému zastupitelstvu, mohou lidé podepsat též v sekretariátech strany.

„Je to poslední šance, jak rozhodnutí hejtmana Petra Bendla a jeho koaličních partnerů v zastupitelstvu zvrátit,“ míní předseda klubu krajských zastupitelů ČSSD Richard Dolejš.

Jedním z hlavních bodů koncepce je zřízení čtyř oblastních nemocnic v Mladé Boleslavi, Kolíně, Příbrami a Kladně. Mají poskytovat co nejširší spektrum služeb, ne však vysoce specializovaných, které jsou v hlavním městě. Koncepce předpokládá úzké propojení a spolupráci oblastních nemocnic se všemi ostatními zdravotnickými zařízeními v kraji.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!