Přejít na obsah

Písecká nemocnice je bezpečná

zpět
22.6.2011
sestra, pacient, nemocnice, pokoj
zvětšitsestra, pacient, nemocnice, pokojZdroj: www.olhcc.edu

sestra, pacient, nemocnice, pokoj | Zdroj: www.olhcc.edu

 

Více bezpečí pro zaměstnance i pacienty. To je cíl písecké nemocnice. To, že se ho daří plnit, dokládá certifikát Bezpečná nemocnice, který ústav dostal.

„Už několik let používáme bezpečnostní kanyly. Když je zdravotník vytáhne z manžety, automaticky se zakryje hrot, zdravotník se tak nemůže píchnout,“ vysvětlil ředitel Nemocnice Písek Jiří Holan. „V dnešní době, kdy jsou rozšířeny nakažlivé choroby jako žloutenka a AIDS, je to opravdu důležité,“ dodal Holan. Písecká nemocnice je teprve čtvrtou v republice a první na jihu Čech, která tento certifikát získala.

„Překvapilo mě, že podobných nemocnic je tak málo. Myslím, že firma, která si váží svých zaměstnanců, by měla co nejvíce dbát na jejich zdraví. I když jsou bezpečnější pomůcky dražší, vyplatí se to,“ řekl Holan.

Na druhou stranu chápe, že některé nemocnice si bezpečnější pomůcky nepořizují kvůli jejich vyšší ceně. „Běžná kanyla stojí kolem osmi korun, bezpečnostní dvojnásobek. A my jich za rok použijeme několik tisíc,“ dodal Holan.

„O certifikát jsme nijak nežádali, jeho zisk bereme jako potvrzení naší filozofie, že spokojení zaměstnanci znamenají spokojené pacienty,“ připomněl Jiří Holan.

„Zisk certifikátu je podmíněn celoplošným používáním bezpečnostních kanyl, infuzních setů a dalšího zdravotnického materiálu s nadstandardními bezpečnostními prvky, který je zavedený do standardů ošetřovatelské péče. Na rozdíl od řady zemí EU, kde je povinnost používat výhradně zdravotnické prostředky s bezpečnostními prvky již dána zákonem, tato povinnost prozatím v ČR uzákoněna není,“ vysvětlil princip ocenění František Vojík ze společnosti B. Braun, která certifikát uděluje.

Vposlední době je to už několikáté ocenění pro píseckou nemocnici, před rokem dostala od České lékařské komory jako druhá v republice titul Nemocnice 21. století.


Klíčová slova

Autoři

Ondřej Šmíd, Regionální deník

Komentovat článek: Písecká nemocnice je bezpečná

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné