Plánský starosta nabádá samosprávy v okolí ke koupi doktorských bytů

Starosta Plané Karel Vrzala nabádá představitele dalších měst a obcí na Tachovsku, aby se i jejich samosprávy podílely na zakoupení bytů pro lékaře plánské nemocnice. Ke zmíněné aktivitě přivedly Vrzalu problémy jediného zdravotnického zařízení svého druhu v okrese s udržením lékařů…

PLANÁ – To v současné době shání deset kvalifikovaných odborníků na různá pracoviště. „Je velký problém k nám přivést lékaře, když jim nic nenabídneme. Tachovsko navíc v posledních letech neprodukuje ani mladé mediky,“ sdělil ředitel nemocnice a městský zastupitel MUDr. Karel Lysý.

Plánský starosta se domnívá, že vytváření potřebného zázemí pro lékaře nemůže být pouze věcí města Plané, ale tímto směrem by měl nasměrovat své zájmy celý okres. Právě proto objížděl v minulých dnech jednání zastupitelů a členů rad v okolí. „S myšlenkou koupě bytů jsem seznámil zastupitele v Tachově, Boru, Přimdě a Chodové Plané. Víceméně všude jsem se setkal s kladnými reakcemi,“ pochvaloval si první muž plánské radnice. Ta jde všem ostatním příkladem. Při posledním jednání již tamní zastupitelé odsouhlasili koupi dvou bytů pro potřeby lékařů v právě budované novostavbě v Plzeňské ulici.

Jan Švagr, Tachovský deník, 29.5.2001

Ohodnoťte tento článek!