Plánským lékařům koupí byty pouze město

Aktivita plánského městského úřadu, který inicioval koupi bytu pro lékaře zdejší nemocnice, se minula účinkem. Jediným místem, kde aktivita našla kladnou odezvu, je samotná Planá… „Jak jinak zastřešíme zdravotnictví v okrese? Jedině tím, že dáme lékařům byty. Nechce se mi věřit, že pouze Planá má zájem o úroveň zdravotní péče,“ řekl Vrzala.

Planá – Aktivita plánského městského úřadu, který inicioval koupi bytu pro lékaře zdejší nemocnice, se minula účinkem. Jediným místem, kde aktivita našla kladnou odezvu, je samotná Planá.

Ačkoliv je Nemocnice Planá jedinou v okrese, samosprávy z Tachovska se k ní nechovají právě mateřsky. Před časem zabubnoval na poplach ředitel nemocnice MUDr. Karel Lysý oznámením odchodu několika lékařů. Následně se objevil ve Mladá fronta Zdravotnictví a medicínaZdraví.Euro.cz inzerát, ve kterém nemocnice nabízí práci deseti lékařům. Problém vyvstal s jejich bytovou otázkou, absolutní většina zájemců požadovala byt. „Záleží nám na tom, aby nemocnice dobře fungovala a snažíme se jí vytvořit nejlepší podmínky,“ řekl starosta Plané Karel Vrzala.

Planá začala ihned jednat, i když byla ještě nedávno kritizována tachovským okresním úřadem za přístup k financování lékařské služby první pomoci.

„V nové výstavbě v Plzeňské ulici jsme koupili dva byty a podobný postup jsme nabídli Tachovu, Stříbru, Boru, Přimdě a Chodové Plané. Stříbro se k nabídce nevyjádřilo, rady měst a obcí ostatních samospráv ji nedoporučily ke schválení, čímž ji vlastně zamítly,“ stěžuje si Vrzala. Jak dále uvedl, výmluvy na velikost bytu nebo nabídku bydlení v jiném místě než v Plané nepovažuje za řešení problému.

„Jak jinak zastřešíme zdravotnictví v okrese? Jedině tím, že dáme lékařům byty. Nechce se mi věřit, že pouze Planá má zájem o úroveň zdravotní péče,“ řekl Vrzala.

JAN ŠVAGR, Tachovský deník, 1.8.2001

Ohodnoťte tento článek!