Přejít na obsah

Platit v nemocnici za užívání televize? Záleží na tom, kde zrovna ležíte

zpět
18.12.2007

Pacienta Petra z Českého Těšína překvapilo, že při jeho hospitalizaci v nemocnici v Karviné- Ráji měl za televizi na některých odděleních platit a někde ne. "Udivuje mne, že mají někteří pacienti na vybraných odděleních výhody. Když jsem ležel začátkem roku na očním oddělení, platil jsem za televizi deset korun za hodinu," řekl ...

Padesátiletého pana Petra z Českého Těšína překvapilo, že při jeho hospitalizaci v nemocnici v KarvinéRáji měl za televizi na některých odděleních platit a někde ne. „Udivuje mne, že mají někteří pacienti na vybraných odděleních výhody. Když jsem ležel začátkem roku na očním oddělení, platil jsem za televizi deset korun za hodinu. Stejný automat byl i na plicním oddělení, kde jsem byl hospitalizován. Jenže teď na podzim jsem ležel na oddělení intenzivní péče a tam mi sestřička dala ovladač do ruky, že se můžu dívat, kdy chci a jak dlouho chci,“ vypráví pan Petr.

Byl touto událostí poněkud překvapen a ptá se, proč mají někteří pacienti poplatek za televizi platit a někteří ne, když se jedná o stejnou nemocnici. „Víte, na plicním oddělení je člověk zavřený, měl jsem tam hodně omezené možnosti a nemohl jsem tam celé dny dělat nic jiného, než koukat ven z okna na havrany. Nedíval jsem se na televizi, přišlo by mě to hodně draho. Byl jsem totiž na pokoji sám. Kdybychom tam třeba leželi čtyři, poskládali bychom se, že,“ posteskl si. Podle jeho zjištění jsou na tom pacienti v některých nemocnicích prý lépe. „Mám zkušenosti i z jiných nemocnic.

Ležel jsem v ostravské nemocnici, tam byla televize za pět korun. A ještě se počítadlo zastavilo, když jste televizi vypnul. Tady to prostě nešlo,“ dodal. Tiskový mluvčí nemocnice a náměstek ředitele Jan Karczmarczyk jeho slova Deníku potvrdil. „V nemocnici máme jedno oddělení, kde televize funguje zatím bez poplatků. Jde o oddělení intenzivní péče, kde dlouhodobě ležící pacienti mají velmi režimové opatření a jsou v izolovaném prostředí. Je tam televize, která není zpoplatněna jako je tomu na ostatních odděleních. V momentě, kdy televize “ dožije“, bude se i do tohoto oddělení pořizovat nová televize již s automatem,“ vysvětlil Karczmarczyk. Podle něj se v ostatních nemocnicích ale uvažuje o tom, že se budou poplatky za užívání televize rušit. „Je to všechno otázka budoucnosti, jestli bude televize v nemocnici zdarma. Poplatky, které nemocnice za televize platí, nejsou malé,“ uzavřel mluvčí.

Monika Danková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Platit v nemocnici za užívání televize? Záleží…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Platit v nemocnici za užívání televize? Záleží…

Komentáře

dalších 7 komentářů
pacient Re:Re:vlastní  | 18. 12. 2007 20:30

Pochopil bych, kdybych platil za elektřinu ( podle nějakého sazebníku a podle toho, kolik Tv žere), ale proč za možnost mít na pokoji vlastní televizor? Platím totiž za dny a ne za sledování.

Sledování televize Nemocniční luxus ?  | 18. 12. 2007 17:02

Záleží na zdravotním stavu pacienta. Jsou případy , kdy sledování je dávkou asi léčebné terapie. Co znám ve svém okolí , a leželo jich dost nikdo o TV v nemocnici neměl zájem, bylo mu tak blbě , že byl rád , že je mu líp a půjde se na to TV podívat domů.

radon Když je nezákonná spoluúčast  | 18. 12. 2007 13:55

na "bezplatné" zdrav. péči "plně" hrazené ZP podle Sazebníku (a nebo podle historických limitů) tak se to obchází různě :), třeba platbou za TV nebo sponsorskými dary :)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné