Platit v nemocnici za užívání televize? Záleží na tom, kde zrovna ležíte

Titulní obrázek

Pacienta Petra z Českého Těšína překvapilo, že při jeho hospitalizaci v nemocnici v Karviné- Ráji měl za televizi na některých odděleních platit a někde ne. „Udivuje mne, že mají někteří pacienti na vybraných odděleních výhody. Když jsem ležel začátkem roku na očním oddělení, platil jsem za televizi deset korun za hodinu,“ řekl …

Padesátiletého pana Petra z Českého Těšína překvapilo, že při jeho hospitalizaci v nemocnici v KarvinéRáji měl za televizi na některých odděleních platit a někde ne. „Udivuje mne, že mají někteří pacienti na vybraných odděleních výhody. Když jsem ležel začátkem roku na očním oddělení, platil jsem za televizi deset korun za hodinu. Stejný automat byl i na plicním oddělení, kde jsem byl hospitalizován. Jenže teď na podzim jsem ležel na oddělení intenzivní péče a tam mi sestřička dala ovladač do ruky, že se můžu dívat, kdy chci a jak dlouho chci,“ vypráví pan Petr.

Byl touto událostí poněkud překvapen a ptá se, proč mají někteří pacienti poplatek za televizi platit a někteří ne, když se jedná o stejnou nemocnici. „Víte, na plicním oddělení je člověk zavřený, měl jsem tam hodně omezené možnosti a nemohl jsem tam celé dny dělat nic jiného, než koukat ven z okna na havrany. Nedíval jsem se na televizi, přišlo by mě to hodně draho. Byl jsem totiž na pokoji sám. Kdybychom tam třeba leželi čtyři, poskládali bychom se, že,“ posteskl si. Podle jeho zjištění jsou na tom pacienti v některých nemocnicích prý lépe. „Mám zkušenosti i z jiných nemocnic.

Ležel jsem v ostravské nemocnici, tam byla televize za pět korun. A ještě se počítadlo zastavilo, když jste televizi vypnul. Tady to prostě nešlo,“ dodal. Tiskový mluvčí nemocnice a náměstek ředitele Jan Karczmarczyk jeho slova Deníku potvrdil. „V nemocnici máme jedno oddělení, kde televize funguje zatím bez poplatků. Jde o oddělení intenzivní péče, kde dlouhodobě ležící pacienti mají velmi režimové opatření a jsou v izolovaném prostředí. Je tam televize, která není zpoplatněna jako je tomu na ostatních odděleních. V momentě, kdy televize “ dožije“, bude se i do tohoto oddělení pořizovat nová televize již s automatem,“ vysvětlil Karczmarczyk. Podle něj se v ostatních nemocnicích ale uvažuje o tom, že se budou poplatky za užívání televize rušit. „Je to všechno otázka budoucnosti, jestli bude televize v nemocnici zdarma. Poplatky, které nemocnice za televize platí, nejsou malé,“ uzavřel mluvčí.

Monika Danková, Regionální deník

Platit v nemocnici za užívání televize? Záleží na tom, kde zrovna ležíte
Ohodnoťte tento článek!