Přejít na obsah

Plnit program ČSSD bude s komunisty snazší

zpět
13.11.2008

Na komunisty při regionálním povolebním vyjednávání vsadili i sociální demokraté z Plzeňského kraje. Do koalice je sice nepřizvali, ale jejich tichá podpora jim umožnila vládnout. „Zastupitelé KSČM mají ve svém volebním programu to, co chci změnit nebo odstranit,“ vysvětlovala pro Zdraví.Euro.cz výsledek jednání budoucí hejtmanka kraje Milada Emmerová...

V Plzeňském kraji už je jasné, že ČSSD bude vládnout v kraji sama s tichou podporou komunistů. Jste s výsledkem jednání spokojena? Museli jste slevit z některých svých požadavků?

S výsledky vyjednávání jsem spokojena z jednoduchých důvodů: to, co chci napravit, eventuálně odstranit, mají ve svém volebním programu zastupitelé KSČM. O to jednodušší bude plnění programu ČSSD.

Jak přesně bude v Plzeňském kraji realizováno proplácení poplatků za pacienty?

Je stále jednáno na nejvyšší úrovni, tedy s Parlamentem, aby poplatky byly z valné části zrušeny plošně. Chceme jen, aby byly ponechány poplatek za hospitalizaci á 60,- Kč denně, možná i poplatek za využívání pohotovosti. Jedině tímto způsobem budou všechna zařízení rovnocenná a nenastane jakýkoliv zmatek v tomto ohledu.

Jak byste, tedy kromě poplatků, chtěla regionální zdravotnictví změnit? Jaké jsou Vaše plány do budoucna v tomto směru?

Je třeba udělat analýzu, zda zařízení na území kraje splňují nároky na moderní zdravotní péči obecně, tj. dostupnost, kvalita a efektivita. Tím mám na mysli nejen krajské nemocnice, ale i zařízení v gesci státu, tedy i fakultní nemocnice a léčebny, ambulantní zařízení a podobně. Po této analýze pak bude možno činit další kroky, například „zalepovat díry v síti lůžkových zdravotnických zařízení Plzeňského kraje“, který je v tomto ohledu na posledním místě z celé ČR.

Vzdáte se zcela svého působení v nemocnici?

Ve FN Plzeň mám s paní ředitelkou dojednán malý úvazek, abych tak neztratila žádoucí kontakt s medicínskou praxí. Vyznávám totiž trvale zásadu, že lékařkou jsem do konce svého života, zatímco političkou na daleko kratší dobu…

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Plnit program ČSSD bude s komunisty snazší

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Plnit program ČSSD bude s komunisty snazší

Komentáře

dalších 17 komentářů
Sydney Hall Re:sociální demokracie  | 13. 11. 2008 19:27

Asi tak.

L.Konečný Re:no a co, vzdyt nic jineho nezbyva  | 13. 11. 2008 18:35

Musí platit morálka,etika a demokratický zákon.Dnes zatočí dle nálady s nima,zítra s jinýma.Víte,kdy jste na řadě Vy?

A.Hladký sociální demokracie  | 13. 11. 2008 18:34

Kdyby tady byla prvorepubliková soc. dem., tak by v ní byli vesměs slušní lidé, a komunisti by seděli pod kaštanem a exkomunikovali jílkovce. A ODS jistě není klasická pravicová strana a jsou v ní taky exkomunisti (kteří to ale nevydávají za svou zářnou minulost). Ale plivat na ODS - tak jak teď na KSČSSD zasloužilých soudruhů Emmerové a Pallase – budu až tehdy, až taky procítěně vyznají „co chci ... mají ve svém volebním programu zastupitelé KSČM“.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné