Plzeňský kraj chce vybrat nového ředitele nemocnice

Titulní obrázek

Plzeňský kraj vyhlásil výběrové řízení na ředitele Klatovské nemocnice. Jméno nového šéfa by mohlo být známo do června. Chod zařízení je teď dočasně v rukou ředitele horažďovické nemocnice následné péče Martina Grolmuse. Ředitel byl vedením klatovské nemocnice pověřen poté, co kraj odvolal bývalou šéfovou Irinu Riegelovou. Důvodem byla personální krize na gynekologickoporodnickém oddělení, která vyvrcholila výpovědí primáře oddělení Miroslava Vondraše…

Podle krajského radního pro ekonomiku Vladislava Vilímce (ODS) je úkol pověřeného ředitele zřejmý – získat lékaře zpět nebo sehnat nové. „Věřím, že situaci stabilizuje, jeho předností je vstřícná komunikace a diplomatické vystupování,“ uvedl a dodal, že v ředitelově kompetenci je rovněž uzavření kolektivní smlouvy s odbory.

Zklidněná situace oslovila rodičky, které se do nemocnice vracejí. Jen od čtvrtka minulého týdne se na oddělení narodilo devět miminek, poslední dvě včera.

„V tuto chvíli je oddělení zabezpečeno víc než standardně. Pětici kmenových zdravotníků doplňuje výpomocí šest lékařů,“ informoval ředitel. A k pozitivnímu bodu dospěla rovněž některá jednání.

Zůstat přislíbili tři z lékařů ve výpovědi, mezi nimi primář Vondraš. „Slíbil jsem řediteli pomoc, pravděpodobně zůstanu,“ konstatoval. Lékařský tým oddělení by do plného počtu sedmi odborníků mohli doplnit dva noví druhoatestovaní lékaři, jeden z nich už nástup přislíbil, a ve hře jsou také oslovení absolventi. Otevřenou otázkou je v tuto chvíli doba jejich nástupu.

Jindra Pašková, Právo

Plzeňský kraj chce vybrat nového ředitele nemocnice
Ohodnoťte tento článek!