Plzeňský kraj obnoví zrušenou zubní pohotovost na Klatovsku

stomatologie, zubař

Plzeňský kraj od února obnoví zubní pohotovost na Klatovsku a Domažlicku, kterou původně od ledna zrušil. Pacienti z celého Plzeňského kraje tak musejí zatím vyhledat jedinou zubní pohotovost v regionu – na poliklinice na Denisově nábřeží v Plzni.

Od února začne znovu v dosavadním režimu fungovat pohotovost i na Klatovsku a Domažlicku. Dohodli se na tom dnes zástupci Plzeňského kraje a Oblastní stomatologické komory Klatovy – Domažlice, sdělila dnes ČTK mluvčí kraje Alena Marešová.

Zrušení pohotovosti, kterou dosud na Klatovsku a Domažlicku drželi o víkendech střídavě zubní lékaři ve svých ordinacích, zejména mimoplzeňští pacienti nelibě nesli. Na internetu založili petici, kterou za dva dny podepsalo na 240 lidí. Kraj se totiž původně se zubaři z Klatovska a Domažlicka na hrazení pohotovosti nedohodl.

Na dnešním jednání kraj a zubaři dohodli obnovení pohotovosti. Od 1. února bude o víkendech a svátcích od 8:00 do 12:00 vždy v jedné ze zubních ordinací na Klatovsku nebo na Domažlicku. Informace o aktuální službě budou na webech České stomatologické komory, krajského úřadu a Klatov. „Od 1. září bude zubní pohotovost fungovat na jednom místě, a to v nově otevřené stomatologické ordinaci v Klatovské nemocnici. Novinkou bude také rozšířená ordinační doba od 8:00 do 14:00 o víkendech a svátcích,“ doplnila Marešová.

Beze změny zůstává zubní pohotovost na Denisově nábřeží v Plzni, která slouží obyvatelům celého kraje každý všední den od 18:00 do 6:00 a o víkendu a svátcích celých 24 hodin.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!