Po nehodě převozové sanitky na Plzeňsku zemřela pacientka

Při včerejší ranní nehodě soukromé převozové sanitky nedaleko Kralovic na severním Plzeňsku zemřela ráno 68letá převážená pacientka. Autu zřejmě vběhla do cesty srna a 41letý řidič sanitky, který byl pod vlivem alkoholu, už nedokázal nehodě zabránit.

Pacientku dovezl na stanoviště záchranné služby, ale lékařka a tým záchranářů ji ani přes okamžitou pomoc nedokázali zachránit. Řekli to mluvčí policie a záchranné služby Iveta Kořínková a Martin Brejcha.

Nehoda sanitky se stala na silnici první třídy ve směru od Kralovic na Plzeň před 05:00. Nejednalo se o sanitku krajské záchranné služby, ale o soukromou převozní službu. Odvážela pacientku z místa bydliště ženy do zdravotnického zařízení v Plzni, řekl Brejcha.

Řidič sanitky po nehodě dojel na výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby v Kralovicích. Žádal o pomoc pro ženu, kterou měl v zadní části auta určené pro převoz pacientů. Žena měla viditelná zranění, byla v bezvědomí a nedýchala. „Naše lékařka a tým záchranářů u ni byli během několika sekund a zahájili resuscitaci, i přes veškerou snahu ale nebyli úspěšní,“ dodal Brejcha.

Řidič sanitky podle mluvčí policie vyvázl bez zranění. Při dechové zkoušce nadýchal 0,86 promile alkoholu. Případem se zabývají policisté.

Po nehodě převozové sanitky na Plzeňsku zemřela pacientka
Ohodnoťte tento článek!