Po nehodě převozové sanitky na Plzeňsku zemřela pacientka

Při včerejší ranní nehodě soukromé převozové sanitky nedaleko Kralovic na severním Plzeňsku zemřela ráno 68letá převážená pacientka. Autu zřejmě vběhla do cesty srna a 41letý řidič sanitky, který byl pod vlivem alkoholu, už nedokázal nehodě zabránit.

Pacientku dovezl na stanoviště záchranné služby, ale lékařka a tým záchranářů ji ani přes okamžitou pomoc nedokázali zachránit. Řekli to mluvčí policie a záchranné služby Iveta Kořínková a Martin Brejcha.

Nehoda sanitky se stala na silnici první třídy ve směru od Kralovic na Plzeň před 05:00. Nejednalo se o sanitku krajské záchranné služby, ale o soukromou převozní službu. Odvážela pacientku z místa bydliště ženy do zdravotnického zařízení v Plzni, řekl Brejcha.

Řidič sanitky po nehodě dojel na výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby v Kralovicích. Žádal o pomoc pro ženu, kterou měl v zadní části auta určené pro převoz pacientů. Žena měla viditelná zranění, byla v bezvědomí a nedýchala. „Naše lékařka a tým záchranářů u ni byli během několika sekund a zahájili resuscitaci, i přes veškerou snahu ale nebyli úspěšní,“ dodal Brejcha.

Řidič sanitky podle mluvčí policie vyvázl bez zranění. Při dechové zkoušce nadýchal 0,86 promile alkoholu. Případem se zabývají policisté.

Ohodnoťte tento článek!