Přejít na obsah

Počet sebevražd ve Zlínském kraji loni klesl, spáchalo ji 70 lidí

zpět
27.7.2017
Sebevražda
zvětšitSebevražda
Autor: Esetok

Sebevražda | Autor: Esetok

 

Ve Zlínském kraji loni spáchalo sebevraždu 70 lidí. To je o čtyři méně než v předchozím roce a nejméně za posledních deset let. Nejvíce sebevražd v kraji bylo za uplynulé desetiletí v roce 2010, kdy se pro dobrovolný odchod ze světa rozhodla stovka lidí.

Sebevraždy častěji páchají muži, za posledních deset let v kraji ukončilo svůj život 813 mužů a 147 žen. Loni se k tomuto odchodu ze světa uchýlilo 58 mužů a 12 žen. Nejvíce sebevražd bylo ve vsetínském okrese, kde se pro ni rozhodlo 25 lidí, naopak nejméně na Uherskohradišťsku a Zlínsku, kde život dobrovolně ukončilo 14 lidí. Loni v kraji zemřelo 6194 lidí, sebevraždy tak činily přes jedno procento zemřelých.

Nejčastěji spáchali loni sebevraždu lidé ve věku 50 až 64 let, takových případů bylo 22. Nejméně jich bylo mezi lidmi mladšími 29 let, a to 11.

Z hlediska měsíců bylo s ohledem na sebevraždy netragičtější září, kdy dobrovolně odešlo ze světa deset lidí. V lednu a březnu statistici evidují devět případů a nejméně, dva případy, v srpnu. Nejčastějším způsobem provedení sebevraždy bylo v 60 procentech oběšení, uškrcení a zadušení.

Ve srovnání s ostatními regiony byl loňský počet sebevražd ve Zlínském kraji čtvrtý nejnižší, nejméně jich statistici zaznamenali v Karlovarském kraji, a to 37, nejvíce pak v Moravskoslezském kraji, kde si vzalo život 161 občanů. V počtu sebevražd na 100.000 obyvatel má Zlínský kraj spolu s Pardubickým také čtvrtou nejnižší hodnotu, kdy na 100.000 obyvatel připadá 12 sebevražd. „Nejvyšší úroveň sebevražednosti byla v Libereckém kraji, na 100.000 obyvatel zde připadlo 16,4 sebevražd,“ uvedli statistici. Nejmenší podíl sebevražd je podle nich na Vysočině, kde na 100.000 lidí loni připadlo 9,6 sebevražd.


Komentovat článek: Počet sebevražd ve Zlínském kraji loni klesl,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné