Počet smrtelných úrazů dětí klesl za sedm let o 40 procent

Počet dětí a mladých lidí ve věku do 18 let, kteří v České republice zemřeli na následky úrazů, klesl od roku 1997 o více než 40 procent. Za poklesem počtu zemřelých dětí je dobrá práce záchranářů, lékařů, pedagogů a také různé preventivní akce, například projekt Dětství bez úrazů…

PRAHA – obecně prospěšné společnosti Podaná ruka, sdělila její pracovnice Lenka Frišová.

Projekt Dětství bez úrazů již sedm let učí děti vyhýbat se rizikovým situacím a vytváří pro ně bezpečné prostředí.

Letos se v jeho rámci uskutečnily tři dílčí projekty – Mise Dětství bez úrazů, natáčení pořadu pro děti Kousky primáře Housky a natáčení dokumentu pro dospělé Vteřina, okamžik.

Projekt bude slavnostně ukončen 2. prosince, kdy budou oceněni lidé, kteří se významně zasloužili o ochranu dětí před úrazy.

Spolupracovníci projektu Mise Dětství bez úrazů letos navštívili 15 měst, v nichž podpořili preventivní aktivity 230 základních a mateřských škol, seznámili občany s problematikou dětských úrazů a podpořili místní samosprávy v úsilí o budování bezpečného prostředí.

Městy projížděl za asistence policejních hlídek peloton dětských cyklistů, který propagoval nošení cyklistické přilby. Zástupci škol dostali výukové materiály pro dlouhodobou práci s dětmi.

Symbolickým zakončením preventivního dne bylo vypuštění 300 balónků za každoroční oběti úrazů mezi dětmi a mladými lidmi.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!