Počet zájemkyň o porod v klatovské nemocnici vzrůstá

Titulní obrázek

I během května a června budou do Klatovské nemocnice jezdit vypomáhat na zdejší gynekologicko – porodnické oddělení lékaři z Fakultní nemocnice v Plzni. V diskusi, kterou na téma Klatovské nemocnice vedl šéfredaktor Klatovského deníku Milan Kilián, to potvrdil vedením nemocnice pověřený Martin Grolmus…

„Jednáme s několika lékaři. Protože ale u každého musíme počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou, předpokládáme termín jejich nástupu nejdříve v červenci,“ vysvětlil důvod prodloužení pomoci z plzeňské nemocnice Grolmus. Situace na gynekologicko – porodnickém oddělení se pomalu stabilizuje. Důkazem, že pacienti znovu získali důvěru v okresní nemocnici, je počet 30 porodů jen za první dva týdny v dubnu. Toto číslo podle Grolmuse vysoce překračuje měsíční průměr a vylepšuje statistiku za letošní březen, kdy zde měli propad porodů o deset.

Účastníci diskuse se shodli na tom, že kritická situace v nemocnici se měla řešit mnohem dříve. „Už vloni jsem upozorňovala na to, že kvůli snižování platů odcházejí zaměstnanci Klatovské nemocnice, zejména zdravotní sestry,“ řekla krajská zastupitelka Hana Benediktová a pokračovala: „Kdyby bývalá ředitelka nemocnice Irina Riegelová lépe komunikovala, mohla se celá věc vyřešitmnohemdřív.“ Do problému s nemocnicí nemohla zasáhnout dozorčí rada, protože personální otázka není v její kompetenci. „Dohlížíme zejména na to, zda jsou finanční prostředky od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj, účelně investovány,“ vysvětlil klatovský místostarosta Jan Vrána, který je členemdozorčí rady nemocnice.

Radmila Nagovská, Regionální deník

Počet zájemkyň o porod v klatovské nemocnici vzrůstá
Ohodnoťte tento článek!