Přejít na obsah

Počet zájemkyň o porod v klatovské nemocnici vzrůstá

zpět
21.4.2008

I během května a června budou do Klatovské nemocnice jezdit vypomáhat na zdejší gynekologicko - porodnické oddělení lékaři z Fakultní nemocnice v Plzni. V diskusi, kterou na téma Klatovské nemocnice vedl šéfredaktor Klatovského deníku Milan Kilián, to potvrdil vedením nemocnice pověřený Martin Grolmus...

„Jednáme s několika lékaři. Protože ale u každého musíme počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou, předpokládáme termín jejich nástupu nejdříve v červenci,“ vysvětlil důvod prodloužení pomoci z plzeňské nemocnice Grolmus. Situace na gynekologicko - porodnickém oddělení se pomalu stabilizuje. Důkazem, že pacienti znovu získali důvěru v okresní nemocnici, je počet 30 porodů jen za první dva týdny v dubnu. Toto číslo podle Grolmuse vysoce překračuje měsíční průměr a vylepšuje statistiku za letošní březen, kdy zde měli propad porodů o deset.

Účastníci diskuse se shodli na tom, že kritická situace v nemocnici se měla řešit mnohem dříve. „Už vloni jsem upozorňovala na to, že kvůli snižování platů odcházejí zaměstnanci Klatovské nemocnice, zejména zdravotní sestry,“ řekla krajská zastupitelka Hana Benediktová a pokračovala: „Kdyby bývalá ředitelka nemocnice Irina Riegelová lépe komunikovala, mohla se celá věc vyřešitmnohemdřív.“ Do problému s nemocnicí nemohla zasáhnout dozorčí rada, protože personální otázka není v její kompetenci. „Dohlížíme zejména na to, zda jsou finanční prostředky od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj, účelně investovány,“ vysvětlil klatovský místostarosta Jan Vrána, který je členemdozorčí rady nemocnice.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Počet zájemkyň o porod v klatovské nemocnici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Počet zájemkyň o porod v klatovské nemocnici…

Komentáře

další 3 komentáře
Lenka Neřekla bych,  | 21. 04. 2008 09:54

že počet zájemkyň o porod v Klatovech vzrůstá - to tam spíš bylo poslední dobou několik stížností. Jestli ono to není dáno tím, že tam je omezený příjem rodiček pouze na ty nejakutnější případy. Já osobně bych do Klatov nešla, osobně mně oznámili, že jinak než v leže s nohama ve třmenech tam porodit nemohu - a to vzhledem k mým problémům a bolestem s páteří nemohu dovolit, minulý porod jsem rodila na boku a neumím si představit, že mne někdo násilím přiváže na záda.

Jiri Wicherek Ad  | 21. 04. 2008 08:35

"Dohlížíme zejména na to, zda jsou finanční prostředky od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj, účelně investovány," vysvětlil klatovský místostarosta Jan Vrána, který je členem dozorčí rady nemocnice. Soudim, ze dozorci rada zcela selhala, kdyz nedohledla na to, aby byly prostředky od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj, účelně investovány, tzn. aby za tyto prostredky byl v klatovske nemocnici dostatek personalu. Kdyz se pak pridalo nekomunikujici vedeni nemocnice, bylo nestesti hotovo. Zrovna ted probehla medii informace o odvolani reditele chomutovskeho zooparku. Jako duvod k odvolani byl uveden zrovna nedostatek komuinikace se zrizovatelem. Reditel totiz udajne neinformoval zrizovatele o zvyseni vstupneho.... Jak byvale vedeni klatovske nemocnice informovalo zrizovatele o personalni situaci? Jak a kdy konal zrizovatel?

Klatovy Klatovy  | 21. 04. 2008 08:00

K čemu tedy dozorčí rada zasedá. K ničemu. Je evidentní, že tam sedí lidé, kteří zdravotnictví vůbec nerozumí. Nemůžou přece sledovat jenom ekono- mické ukazatele. Zdravotnictví je totiž také o lidech- o pacientech, o personálu - kolik ho máte a jak ho platíte. Zřejmě se členům dozorčí rady toto též nechce pochopit a chtějí hrát stejnou hru jako Karpíšek a spol. - "já nic nevím , já muzikant". Tito lidé by měli jít raději škodit někam jinam a nebo nejlépe do pr.....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné