Přejít na obsah

Podle ODS nucená správa nepomohla VZP, ale Rathovi

zpět
3.5.2006

Stínový ministr zdravotnictví za ODS a senátor Tomáš Julínek ve středu opět kritizoval nucenou správu nad Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP). O den dříve ji ministr zdravotnictví David Rath (za ČSSD) ukončil. Podle Julínka opatření vedlo pouze k tomu, že si Rath do vedení pojišťovny dosadil kamarády...

Novým šéfem VZP je od úterý Pavel Horák, s nímž Rath v devadesátých letech zakládal Lékařský odborový klub.

PRAHA - Julínek připomněl Rathovo listopadové tvrzení, že nucenou správu je třeba uvalit kvůli dluhům a špatnému řízení VZP. V úterý pak ministr nucenou správu ukončil s tím, že důvodu pro toto opatření už pominuly.

Podle Julínka je ale zlepšení situace ve VZP pouze optické. „Nedošlo k žádné změně v řízení a chování pojišťovny, její skutečná finanční situace se nijak nezměnila,“ řekl Julínek, který označil Rathovy zásahy do pojišťovny za účetní triky. Stát navýšil platby pojistného za děti, důchodce a nezaměstnané, poskytl peníze za ně v předstihu a odkoupil od VZP nedobytné pohledávky.Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

„České zdravotnictví je dnes řízeno podle logiky bermudského trojúhelníku Rath-Kubek-Horák, v němž zmizí nejen veškerá logika, ale zřejmě i mnoho finančních prostředků. Vládní ČSSD tomu jen naivně přihlíží,“ konstatoval Julínek s narážkou na prezidenta Lékařského odborového klubu (LOK) Milana Kubka, který je vedle Pavla Horáka v čele VZP další ministrovou oporou. Kubek převzal vedení LOK právě po Rathovi.

Novinky.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Novinky.cz

Komentovat článek: Podle ODS nucená správa nepomohla VZP, ale…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné