Pohanku prověřuje policie

Titulní obrázek

Stačil jeden televizní pořad a detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mají plné ruce práce.
Ve čtvrteční reportáži o plánech budišovského starosty Ladislava Péti padlo také jméno bývalého náměstka ministra zdravotnictví Michala Pohanky…

Brno – Péťa údajně s jeho pomocí chtěl tunelovat miliardový projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC v Brně.

“ Útvar pro odhalování organizovaného zločinu prověřuje všechny vazby mezi osobami, o kterých se v reportáži TV Nova mluvilo,“ řekl mluvčí policejního prezidia Roman Skřepek. Pohanka tvrdí, že s aktivitami skupiny kolem Doležela a Péti nemá nic společného. “ Reportáž považuji za nepodložený útok. Nemám vliv na témata a obsah rozhovorů, kde nejsem přítomen,“ řekl nyní už jen poslanec Pohanka, který byl před třemi lety jako ředitel nemocnice U svaté Anny u prvních plánů v projektu ICRC.

“ Projekt se současným výkonným ředitelem Tomášem Károu rozjížděl a na

ministerstvu pro něj hledal podporu,“ uvedl současný ředitel nemocnice Roman Kraus. Nemyslí si ale, že by peníze určené pro projekt mohly zmizet.

“ Od začátku se snažíme, aby vše bylo otevřené a nenapadnutelné. Neumím si představit, jakým způsobem by se člověk jako Ladislav Péťa mohl v tomto projektu dostat k penězům,“ tvrdí Kraus. Podle něj Péťa na první dojem vypadal jako těžký sociální případ.

Kandidát na primátora za ČSSD Roman Onderka se obává, že kauza spojovaná se jménem poslance ČSSD může poškodit kredit strany.

“ O nařčení poslance Pohanky ale zatím nic nevím. Domnívám se, že jde o kauzu jednotlivých osob, a hlavně netýká se města Brna,“ reagoval na informace Onderka.

Projektu mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC schválila minulá vláda dotaci ve výši dvou miliard korun. Kardiologické centrum, které bude stát v areálu nemocnice U svaté Anny, má úzce spolupracovat s prestižní americkou klinikou Mayo.

Brněnský deník

Pohanku prověřuje policie
Ohodnoťte tento článek!