Přejít na obsah

Pohotovost bude jen ve Vyškově

zpět
25.9.2007

Starostové tří největších měst okresu se již dohodli na vzniku pouze jedné pohotovosti pro celé Vyškovsko. Návrh ještě musí schválit zastupitelé.

Pokud někoho z Bučovic v sobotu začne bolet břicho tak, že potřebuje doktora, čeká ho cesta na pohotovost jen na tamní polikliniku, v horším případě do Slavkova. To se od příštího roku změní. Bude muset až do Vyškova, kam je navíc podstatně horší dopravní spojení.

Že bude pohotovost jen v okresním městě, potvrdil krajský radní pro zdravotnictví František Adamec. Na vyškovském stanovišti budou sloužit dva lékaři. „Ordinační hodiny pohotovostí by zůstaly stejné, ale zřídili bychom ještě návštěvní službu. Co je důležité, města nebudou na chod pohotovosti nic doplácet. Postačí totiž krajská dotace,“ uvedl Adamec.

Právě otázku, zda budou městské rozpočty kvůli tomu o nějakou korunu chudší, považoval za zásadní například vyškovský starosta Petr Hájek.

„Shodli jsme se však, že za uvedených podmínek jsme schopní návrh přijmout. Dokonce bychom snad mohli ordinační dobu o hodinu prodloužit, pokud to ovšem dovolí zbylé peníze. To musíme ještě propočítat,“ prozradil Hájek.

Radnice chtějí hlavně ušetřit

Například slavkovští radní se zase domnívají, že velké plus znamená zázemí vyškovské nemocnice.

„Navíc když byl lichý týden, lidé ze Slavkova stejně většinou jeli na pohotovost do Vyškova nebo do Brna, než do Bučovic. Zatím nemám od našich zastupitelů žádné negativní ohlasy. Ale nechtěl bych ještě nic předjímat,“ informoval slavkovský starosta Ivan Charvát.

Vznik lékařské služby první pomoci pouze ve Vyškově podporují i radní z Bučovic. „Informovali jsme o tom také starosty okolních obcí. Také jim sdružení pohotovostí do jedné ušetří peníze z rozpočtu,“ podotkl místostarosta Bučovic Oldřich Holásek.

Optimismus některých radních ovšem nesdílejí zdaleka všichni obyvatelé. „Je jasné, že každý má takovou službu raději co nejblíže. Nechodím na pohotovost moc často, ale člověk nikdy neví, co se může stát. Mladí lidé se do Vyškova snad ještě nějak dopraví, ale co staří lidé, kteří třeba už dávno nemají auto? Pro ty to bude určitě problém. Třeba z Bučovicka totiž do Vyškova moc autobusů nejezdí,“ domnívá se například Veronika Kopečková z Bučovic.

Martina Vilímová, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Pohotovost bude jen ve Vyškově

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Pohotovost bude jen ve Vyškově

Komentáře

další 2 komentáře
jsem už z toho magor nejprve jsem se dočetl  | 25. 09. 2007 22:23

že LSPP zruší protože to nikdo za ty peníze nechce dělat, a taky uspoříme jak na pančovaném benzínu (ovšem ne za zničený motor). Prý to bude vše zařizovat RZP. Teďka zase řidič Schwarz tvrdí (taky nic osobního Schwarci, pouze konstatuji fakty z internetu), že nebude přepravovat pacienty (patrně pouze prachaté bonce z bordeláku do bordeláku). Tudíž si představuji seniora/ku propuštěnou z nemocnice 3 dny po pětinásobném bypassu (sláva našim geniálním operatérům) jak se doplazí v mrazu na autobusovou zastávku a jestli se dostane domů ještě zaživa, jak bude dále žít. Mengele byl v podstatě dobrák, zdá se.

Jiri Wicherek Za kolik  | 25. 09. 2007 21:56

na hodinu budou na te LSPP slouzit lekari? Predpokladam, ze kdyz se zrusenim ostatnich mist LSPP usetri, budou prostredky na slusnou odmenu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné