Přejít na obsah

Pohotovost - snad za rok

zpět
9.7.2007

Občané Loun, kteří potřebují ošetřit na pohotovosti, musí stále jezdit do okolních měst. V Lounech nefunguje ambulantní pohotovostní péče pro dospělé. Vedení města o zřízení usiluje, ale lékaři nejsou ochotni v noci a o víkendech a svátcích pracovat...

Občané Loun, kteří potřebují při náhlém zdravotním problému třeba v noci ošetřit na pohotovosti, musí stále jezdit do okolních měst, Žatce či Mostu.

V Lounech nefunguje ambulantní pohotovostní péče pro dospělé (APP). Vedení města o zřízení usiluje, ale praktičtí lékaři nejsou ochotni v noci a o víkendech a svátcích pracovat.

Doplácejí na to především obyvatelé dvacetitisícového města. Problém se táhne už dva roky, teď by se snad situace mohla zlepšit.

„Máme signály, že někteří lékaři by mohli na spolupráci kývnout. Ideální stav by byl šest lékařů, kteří by se střídali,“ uvedl místostarosta Loun Jan Čermák.

„Pohotovost by ve městě měla být. Jednou jsem si ošklivě poranil ruku a byl jsem poslán do Žatce. Musel jsem shánět řidiče. Kdyby byla pohotovost v Lounech, bylo by to mnohem lepší,“ řekl Jiří Zeman z Loun.

Pohotovost pro dospělé by mohla fungovat od roku 2008. „Snažíme se, aby pohotovost pro dospělé v Lounech byla dostupná o víkendech a svátcích alespoň čtyři hodiny denně. Situace by se měla změnit do konce roku. Musí se uzavřít i smlouvy se zdravotními pojišťovnami,“ řekl J. Čermák.

Praktičtí lékaři sloužící APP by mohli využít zázemí lounské nemocnice, která od dubna zajišťuje ambulantní pohotovost pro děti. „Vedení nemocnice přislíbilo pomoc v tomto duchu,“ řekl místostarosta.

Mirka Strnadová, Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Pohotovost - snad za rok

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pohotovost - snad za rok

Komentáře

dalších 7 komentářů
katango Re:Re:za almužnu asi nikdo nebude sloužit  | 10. 07. 2007 23:41

V zákoně je,že všichni mají nárok na všechno.Neříká se ale,jak to zajistit.Z tzv zdravotního pojištění rozhodně ne.Pokud vím,otroctví zde již bylo zrušeno,nevím,proč by měli být ausgerechnet lékaři nuceni pracovat za peníze,za které by ani romský spoluobčan nevzal do ruky koště.

Marek Re:Re:za almužnu asi nikdo nebude sloužit  | 10. 07. 2007 09:19

Takové ničemné ,úbohé ošetření zákonem,není srovnatelné ani s odměnou advokátům,soudcům,a ani uvedeným značkovým servisům osobních vozů. Přitom ani jedni z ních nepotřebují celoživotní vzděláváníspojené s atestacemi!!!

Pohotovost Re:za almužnu asi nikdo nebude sloužit  | 9. 07. 2007 20:12

Pohotovost ocení každý, kdo nemá lékaře v rodině, a to asi lékaři nepochopí i kdyby se jim za tu pohotovost platilo hotově a to i za zaražené větry. Hlavně ,že radí přijít včas.Almužna se dává dobrovolně jako možnost pomoci někomu , kdo je v hmotné nouzi. Na zdravotní péči se platí dopředu a je ošetřena zákonem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné