Přejít na obsah

Pojišťovna Agel a HZP se mohou sloučit, ministerstvo souhlasí

zpět
11.6.2009

Hutnická zaměstnanecká pojišťovna a zdravotní pojišťovna AGEL se mohou k 1. červenci sloučit. Ministerstvo zdravotnictví fúzi schválilo. Povolení ministerstvo vydalo po vyjádření ministerstva financí a s tím, že HZP přebírá veškerý majetek, závazky a pohledávky...

„Stejně tak všichni pojištěnci zdravotní pojišťovny Agel přecházejí od 1. července k Hutnické zaměstnanecké pojišťovně,“ dodal.

Na spojení HZP s Agelem se správní rady obou pojišťoven dohodly v polovině dubna. Zdravotní pojišťovna Agel zanikne bez likvidace, veškerá práva a závazky přejdou na nástupnickou organizaci HZP, která byla zapsána do obchodního rejstříku 1. listopadu 1992 a vznikala jako první zaměstnanecká pojišťovna v zemi. Po spojení těchto dvou subjektů má mít pojišťovna zhruba 430.000 klientů. Lidovečtí poslanci Michaela Šojdrová, Ludvík Hovorka a Jiří Carbol zaslali nedávno ministryni zdravotnictví Daně Juráskové dopis, v němž ji žádali, aby sloučení obou pojišťoven nepovolila. Podle poslanců přinese fúze řadu rizik pro lidi v Moravskoslezském a Zlínském kraji i pro celé české zdravotnictví. Třinecký podnikatel Tomáš Chrenek, který pojišťovnu Agel založil, na to chce reagovat žalobou.

Spojení HZP se zdravotní pojišťovnou Agel možná není poslední fúzí této instituce. HZP totiž jedná o spojení také s Českou národní zdravotní pojišťovnou (ČNZP). Nově vzniklá pojišťovna by měla mít název Česká průmyslová pojišťovna. Po případném sloučení s ČNZP, která vznikla v roce 1994, by se počet pojištěnců navýšil na zhruba 730.000 lidí.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Pojišťovna Agel a HZP se mohou sloučit,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pojišťovna Agel a HZP se mohou sloučit,…

Komentáře

dalších 12 komentářů
A.Hladký Re:Re:uvidíme ...Už vidíme  | 15. 06. 2009 00:01

Standu Grosse asi netrumfl, ten chudáku Chrenkovi do startu vypomohl 2 mld.

Lemmy Kilmister Re:ne-uzákonila …  | 12. 06. 2009 18:58

Přesně tak, času dost... ale stejně si myslím, že todle čobolovi nevyšlo úplně podle jeho představ, ale neva, tak sníží platy sekundářům a sestrám třeba v Šumperku a Štemberku apod. o 5 tisíc a nějak se to spraví...

A.Hladký ne-uzákonila …  | 12. 06. 2009 09:06

Zákon schválila Sněmovna. Než (případně) projde Senátem a (případně) jej podepíše prezident, uplyne ještě hodně času, asi dost na další slučování.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné