Přejít na obsah

Pojišťovna se brání: O restrukturalizaci teprve jednáme

zpět
6.4.2011
jednání
zvětšitjednáníZdroj: www.ajaprivatejets.com

jednání | Zdroj: www.ajaprivatejets.com

 

Zdravotní pojišťovny se již začínají scházet s řediteli nemocnic a jednají o konkrétních úpravách lůžkového fondu. Podrobnosti ale prý zatím dohodnuty nebyly. „Vyjádření odborů, že tlačíme na rušení lůžek, jinak nenasmlouváme péči, je naprostý nesmysl,“ vyvrací tvrzení odborové předsedkyně ředitel královéhradecké pobočky VZP Pavel Pechánek.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR tvrdí, že pojišťovna tlačí na ředitele nemocnic, aby již začali rušit lůžka, jinak jim nenasmlouvá péči na příští rok. Je to skutečně tak?

To je přeci úplný nesmysl. Totální lež a já nevím, kde to paní Žitníková vzala. Já jsem zodpovědný, abychom zajistili našim klientům péči v Královéhradeckém kraji a nejsem blázen, abych nenasmlouval péči na příští rok.

Článek s vyjádřením předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkové si můžete přečíst ZDE.

Ale na nemocnici jste se obrátili?

Jednání jsou v naprostém začátku, nebylo by vhodné dávat do noviny některé detaily. Naprosto nezávazně jsme se s některými řediteli sešli a povídali jsme si o tom, co možné je a co není. Nic konkrétního není s žádnou nemocnicí dohodnuto.

Čekáte tedy na přesné rozhodnutí ministerstva?

Já na nic nečekám, je to velmi citlivá záležitost. Pracuji na tom, je to tak intimní věc, že to nebudu řešit přes média.

Jde zejména o to, aby se pacienti dozvěděli, co se chystá…

Jde o pacienty, aby péče byla zajištěná, jak je možné. A tato situace je trochu proti běžnému uvažování. Normálně má člověk tendenci domnívat se, že čím více je lůžek, tím bude lepší péče. Ale takto to rozhodně není. Protože se musí říct ještě B, tedy jaká péče je na lůžku zajištěna. A to je právě ten problém.

Máte nějaký odhad, kdy by se mohlo něco rozhodnout?

Je to naprosto zbytečný humbuk. Leckdy je rušení lůžek vynuceno tím, že krajské úřady dotují nemocnice mnoha miliony korun a vidí určitou neefektivitu v jednotlivých zařízeních. Zřizovatelé k tomu tedy budou pravděpodobně přistupovat sami, ne že je o to pojišťovna požádá.


Komentovat článek: Pojišťovna se brání: O restrukturalizaci teprve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Pojišťovna se brání: O restrukturalizaci teprve…

Komentáře

další 2 komentáře
odbory rušení lůžek  | 7. 04. 2011 09:55

To co se píše je pravda a Pechánek je lhář. A neděje se to jen v královéhradeckém kraji. Ano, můžeme diskütovat o síle toho tlaku, ale ten tlak existuje. Kraj jasně sdělil, že už nemá co dalšího zrušit a pojišťovna požaduje cca 500 k¨lůžek, z toho půlka FN a druhá půlka krajské nemocnice. 250 lůžek je prakticky jedna celá z těch menších nemocnic! Stačí si přečíst dnešní článek, kde krajská radní tyto čísla uvádí...

AČMN nNejsem blázen, abych nenasmlouval péči na příští rok  | 6. 04. 2011 10:27

Slovy o nasmlouvání péče na příští rok ředitel KP VZP přece jen určitý tlak potvrzuje. Péči na příští rok vůbec není nutné nasmlouvávat, současné smlouvy všech nemocnic jsou platné do konce roku 2012.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné