Přejít na obsah

Pojišťovna vnitra je připravena na spojení s vojenskou ZP

zpět
8.4.2011
ruce, dohoda, smlouva
zvětšitruce, dohoda, smlouvaZdroj: www.snj.com.au

ruce, dohoda, smlouva | Zdroj: www.snj.com.au

 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV) je podle generálního ředitele Jaromíra Gajdáčka připravena na sloučení s Vojenskou zdravotní pojišťovnou (VoZP). Novelu, která to umožní, schválila ve středu vláda.

Gajdáček ČTK řekl, že převezmou pojištěnce VoZP a budou platit za jejich léčení zdravotnickým zařízením. Novela je součástí takzvané malé zdravotnické reformy, čeká na projednání ve sněmovně a v Senátu a na podpis prezidenta republiky.

Jakmile norma vstoupí v platnost, během několika dní dostanou dosavadní pojištěnci VoZP nové průkazy. Nic sami řešit nemusejí, jen nahlásit zaměstnavateli a případně i svému praktikovi změnu pojišťovny. Jejich praktického lékaře informuje o změně také ZPMV, uvedl Gajdáček.

ZPMV je s 1,14 miliony klientů největší zaměstnaneckou pojišťovnou, po fúzi s VoZP jí přibude dalších téměř 600.000 pojištěnců. Podle Gajdáčka, který je také prezidentem Svazu zdravotních pojišťoven, vznikne spojením silnější a konkurenceschopnější zdravotní pojišťovna, která bude mít lepší vyjednávací pozici se zdravotnickými zařízeními.

„Bude také lépe odolávat případné nepříznivé ekonomické situaci i konkurenci,“ uvedl.

Obě pojišťovny působí po celém území ČR, spojením se rozšíří počet kontaktních míst. Fúzí se podle Gajdáčka také zefektivní práce zaměstnanců a ušetřené peníze bude možné použít pro léčbu klientů.

V ČR je vedle Všeobecné zdravotní pojišťovny dalších sedm zaměstnaneckých pojišťoven. Donedávna jich bylo osm, ale Zdravotní pojišťovna Média se kvůli malému počtu pojištěnců sloučila s VZP.


Komentovat článek: Pojišťovna vnitra je připravena na spojení s…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Pojišťovna vnitra je připravena na spojení s…

Komentáře

další 2 komentáře
kkk piseň  | 8. 04. 2011 20:37

to už snad Nohavica zpival: ... zelene mozky v zelene lebce..." kdo byl na vojně, zavzpomina..

Karlos zelené mozky kupředu levá!  | 8. 04. 2011 16:45

v našem regionu nejproblematičtější mnoho let, naprosto bez ohledu na potřeby pacientů, naprosto neuvěřitelné možná ve svých nemocnicích platí lépe, ale o tom by to nemělo být

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné