Přejít na obsah

Pojišťovna vnitra odejde ze svazu pojišťoven, lidí se to nedotkne

zpět
29.4.2006

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je s více než milionem klientů největší zaměstnaneckou pojišťovnou v zemi, vystupuje ze Svazu zdravotních pojišťoven. Mluvčí pojišťovny Lucie Králová oznámila, že pojištěnců se to nijak nedotkne. Ve svazu dosud bylo všech osm zaměstnaneckých pojišťoven...

Praha - s 3,5 milionem klientů tvořily protiváhu Všeobecné zdravotní pojišťovně s 6,5 milionem klientů. Pojišťovna vnitra byla členem od roku 1995.

„Hlavním důvodem odchodu je nespokojenost s vyjádřeními některých představitelů svazu k různým otázkám zdravotního systému pod hlavičkou svazu,“ vysvětlila mluvčí.

Poslední kapkou podle ní byl dopis, který svaz napsal ministru zdravotnictví Davidu Rathovi jménem všech svých členů. V dopise byly výhrady k cenové vyhlášce, podle níž pojišťovny mají platit lékařům za péči. Pojišťovna ministerstva vnitra neměla možnost se k nim vyjádřit. „Dostali jsme dopis pouze na vědomí ve chvíli, kdy byl oficiálně poslán i na ministerstvo,“ popsala mluvčí.

Problém podle ní byl i v tom, že připomínky v dopise nebyly věcné, ale měly politický ráz. Pojišťovna vnitra chce řešit odborné otázky, zabývat se politikou podle mluvčí zástupcům svazu nepřísluší.

Svaz poskytoval členským pojišťovnám právní a ekonomické analýzy, které si nyní pojišťovna zajistí sama. „Je v silách pojišťovny, abychom si to dělali sami, i když to bude náročnější,“ řekla mluvčí.

Pojišťovna ministerstva vnitra zaujímá 10,3 procenta trhu. S osmi pobočkami a 78 územními pracovišti působí po celém území republiky.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Pojišťovna vnitra odejde ze svazu pojišťoven,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné