Přejít na obsah

Pojišťovna VZP navýšila kapitál o sedm milionů na 291 milionů Kč

zpět
28.4.2016
peníze
zvětšitpeníze
Autor: Tomáš Novák

peníze | Autor: Tomáš Novák

 

Pojišťovna VZP navýšila základní kapitál z 284 milionů na 291 milionů korun. Pojišťovna také obnovila placení dividend své mateřské Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR. Pojišťovna, která patří v Česku mezi menší, to sdělila ČTK.

Pojišťovna VZP se chce i letos soustředit na růst. Počítá s opětovným zvyšováním základního kapitálu, růstem předepsaného pojistného a s růstem zisku o deset procent. Má v plánu i výplatu dividend. Pojišťovna VZP vybrala loni na pojistném 431 milionů Kč, což znamenalo meziroční růst o 9,3 procenta.

Pojišťovna také podala žádost ČNB o rozšíření licenčního rámce. „Nejen kapitálově, ale i obratově se pojišťovnu snažíme posouvat do kategorie středně velkých pojišťoven,“ uvedl výkonný ředitel Pojišťovny VZP Robert Kareš.

Pojišťovna VZP mateřské společnosti od svého vzniku v roce 2004 vyplatila více než 122 milionů Kč na dividendách a v provizích za prodej pojištění dalších 176 milionů korun. Celkem tak svojí činností přispěla VZP částkou 298 milionů korun.

Pojišťovna VZP je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu ČR do EU v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění či komerční zdravotní pojištění cizinců.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

14.8. Pojišťovna VZP, a. s. uzavřela smlouvu se Sdružením soukromých gynekologů ČR Pojišťovna VZP, a. s. uzavřela smlouvu se Sdružením soukromých gynekologů ČR
0 příspěvků
22.6. Mocné kouzlo peněz Mocné kouzlo peněz
2 příspěvků

Komentovat článek: Pojišťovna VZP navýšila kapitál o sedm milionů…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné