Přejít na obsah

Pojišťovny dále pokutují kvůli poplatkům

zpět
28.4.2009

Všeobecná zdravotní pojišťovna začala s rozdáváním trestů za nevybírání regulačních poplatků v lékárnách. Nejvyšší možnou pokutu by měly zaplatit tři nemocnice Pardubického kraje, Slezská nemocnice Opava a Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Ale ani tento výčet není konečný, o „svém“ trestu se v tomto týdnu dozvědí i další zařízení, a to nejen od VZP...

Všeobecná zdravotní pojišťovna zahájila kontroly ve více než 25 zařízeních již před několika měsíci, nyní začaly padat první tresty. „K dnešnímu dni jsme šesti správních řízeních udělili za nevybírání regulačních poplatků pokutu ve výši 50 000 Kč. Tato rozhodnutí se týkají Chrudimské nemocnice, Pardubické nemocnice, nemocnice v Ústí nad Orlicí, Slezské nemocnice Opava a Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Rozhodnutí padla zcela nedávno a čekali jsme, až zdravotnická zařízení potvrdí jeho převzetí,“ doplnil pro Zdraví.Euro.cz mluvčí zdravotní pojišťovny Jiří Rod.

A sankce budou padat i nadále, v nejbližších dnech pojišťovna totiž zveřejní pokuty i pro další zařízení. „Vždy nejprve informujeme ZZ a teprve poté, když máme potvrzeno, že rozhodnutí převzalo, informaci potvrdíme. Nechceme, aby se rozhodnutí ZZ dozvědělo nejprve z tisku, a teprve potom od nás,“ dodal Rod. Nemocnice již potvrdily, že se odvolají k rozhodčímu orgánu VZP, tím platbu pokuty odloží. Pokud rozhodčí orgán oprávněnost pokuty uzná, mohou dát nemocnice přezkoumat rozhodnutí pojišťovny správnímu soudu. V případě, že i ten bude stát na straně pojišťovny, budou nemocnice muset peníze zaplatit. Pokud ani poté své chování nezmění, může pojišťovna uložit pokutu opakovaně.

Další pokuty padnou ve Středočeském kraji

Kontroly ve zdravotnických zařízeních prováděly i jiné pojišťovny, vedle VZP třeba i Metal Aliance či ZP Ministerstva vnitra ČR. Posledně jmenovaná minulý týden potrestala Středočeský kraj, kolínská nemocnice má zaplatit pokutu 10 tisíc korun. Sankciovány budou i nemocnice v Kladně, Příbrami, Mladé Boleslavi a Benešově. Rozhodnutí o výší pokuty očekávají v nejbližších dnech. Pravděpodobně se ale bude pohybovat od 10 do 15 tisíc. „Pokuty volíme na naprosto nejnižší možné výši, protože jsme si vědomi současné situace ve zdravotnictví, takže je to spíše takové upozornění, výstraha, aby dodržovali zákony,“ podotkla pro Zdraví.Euro.cz tisková mluvčí pojišťovny Hana Kadečková

Soudy také v minulých týdnech předběžným opatřením zastavily odpouštění poplatků v lékárnách v Mladé Boleslavi a Opavě.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Pojišťovny dále pokutují kvůli poplatkům

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pojišťovny dále pokutují kvůli poplatkům

Komentáře

dalších 36 komentářů
Sydney Hall Re:Re:Re:Re:Re:Otevřený dopis  | 29. 04. 2009 17:02

Trošku si odporujete. Reálná cena je ta, kterou si každý stanoví sám a které se potká s poptávkou. Pokud byste chěl (jednotný?) ceník sám "postavit", je to už regulace jako řemen jsou to tedy ceny umělé. Mimochodem, jak si představujete, že byste je "postavil reálně?" Podle čeho?

jir Re:Re:Re:Re:Re:V tomhle Rathovi fandím  | 29. 04. 2009 15:36

To už jsme probírali, ve věci zákonů jste ale příliš měkký až poddajný, ve smyslu jak by to vyhovovalo právě Vám, zákon-nezákon, ostatní-neostatní! Když byl nějaký zákon schválen a nabyl platnost (by´t s ním nemusím souhlasit - kdo by taky např. rád a dobrovolně platil třeba zákonem stanovené daně, že), kdo jiný ho má, kromě prostých občanů-zdravotníků a občanů-pacientů více dodržovat, než zákonodárce sám, v dvojroli zároveň nejvyššího krajského úředníka.. No Váš Idol je však z jiného těsta a svoji imunitu z druhé role v pořadí "znamenitě" využívá, všechna čest pryč..-)))

vysvetleni pro FCofP mym motivem je pouha zvedavost  | 29. 04. 2009 14:40

nahodne jsem zabrousil na internetove stranky nemocnice a tam stalo, ze hledaji noveho primare i podprimare. Tak jsem si vzpomnel, ze ramenac onehda povidal, ze je tam uz asi 30 let, tak jsem si myslel ze toho primare potahne az do duchodu. Napsal jsem mu zdvorily dotaz vo co go na jeho e-mail ale odpoved zadna. Mozna uz je za carou v rajchu.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné