Přejít na obsah

Pokouše vás cizí pes? Léčbu si platíte sami

zpět
22.11.2007

Pokouše- li cizí pes vaše dítě a to skončí v nemocnici, zaplatíte za jeho hospitalizaci šedesát korun denně. Nabourá- li vás nezodpovědný řidič a vy utrpíte vážná zranění, která vás upoutají na několik týdnů na nemocniční lůžko, budete platit zase vy...

Znásilní-li vás někde v křoví nějaký pobuda a vy utrpíte těžká zranění a celoživotní psychické trauma, poplatky půjdou zase z vaší kapsy.

To je jen několik případů, které se mohou stát, a přestože jste oběť, platit budete vy. Náklady spojené s léčením pak můžete vymáhat soudně nebo mimosoudně stejně jako ušlý zisk nebo trvalé následky.

„Je to do nebe volající amorálnost nejhrubšího zrna. Vláda ODS tak vlastně trestá oběti dvakrát. Představa, že poškozený pacient bude potrestán znovu tím, že bude platit několikrát, je naprosto diskriminační. A pokud bude chtít být pacient u soudu úspěšný, bude si muset najmout právníka. Za toho ale zaplatí víc, než je jeho pohledávka, takže se na to vykašle a práva se nedomůže,“ řekl předseda Svazu pacientů České republiky Luboš Olejár.

„Snad vezme Ústavní soud rozum do hrsti a celý systém doplatků a poplatků zruší,“ doplnil Olejár.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt ale tvrdí, že ve zmíněných případech není důvod k odpuštění poplatků. „Pak bychom tady měli sérii výjimek a regulační efekt poplatků by se ztratil,“ řekl.

Marie Stypková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Pokouše vás cizí pes? Léčbu si platíte sami

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pokouše vás cizí pes? Léčbu si platíte sami

Komentáře

dalších 6 komentářů
Miloš Vysloužil Láce  | 22. 11. 2007 19:05

Jestli si pan redaktor myslí, že 60i korunami denně si pacient platí léčbu v nemocnici, tak je málo informován nebo chudý duchem.

mira.le mira.le Re:Re:modří zvrhlíci  | 22. 11. 2007 18:30

Neskutečný modrý vůl,nebo to psal Mekota?(Cikrt)

Mít štěstí Re:Re:modří zvrhlíci  | 22. 11. 2007 17:14

Pozor na smaženice , co neznám nejím, i u souseda. A ještě na vás kýchne. Voda, jídlo-nezávadné . Nechodit v bouřce . Vyhnout se repelentem všemu hmyzu. Nejezdit do ciziny. Platit jen ZP,připojistit se, zaplatit poplatky ,při hledání spravedlnosti?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné