Policejní vyšetřování hospodaření zlínské nemocnice brzy skončí

Policejní vyšetřování týkající se hospodaření Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně spěje ke konci. „Případ je v závěrečné fázi, probíhají konečné procesní úkony,“ řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Police zasahovala ve zlínské nemocnici v říjnu 2016 kvůli podezření z trestné činnosti související s hospodařením nemocnice. Kozumplíková tehdy uvedla, že policie zajišťovala důkazy při prověřování možného spáchání dvou trestných činů, porušení povinnosti při správě cizího majetku a zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Trestní oznámení v souvislosti s hospodařením nemocnice podal v roce 2014 Nadační fond proti korupci, podle kterého se týkalo zkreslování údajů o stavu hospodaření, porušování pravomoci při správě cizího majetku či pletich při veřejných zakázkách.

Nemocnice měla dlouhodobě problémy s hospodařením, předloni vykázala ztrátu 8,4 milionu korun. Krajská rada loni v únoru odvolala předsedu představenstva nemocnice Pavla Calábka, důvodem bylo také špatné hospodaření nemocnice. Čtyři krajské nemocnice nově vede společné představenstvo v čele s Radomírem Maráčkem, který byl dříve ředitelem lázní Karlova Studánka. Hospodaření zlínské nemocnice se od té doby podle hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) zlepšilo, loni podle něj byla nemocnice v zisku 17,5 milionu korun.

„Naprosto zbytečné ztráty Krajské nemocnice T. Bati šly do stovek milionů korun. Vím, že je nikdy nedostaneme zpět, ale aspoň budou známí viníci a snad bude učiněno spravedlnosti za dost. Tento pocit naše společnost potřebuje,“ řekl Čunek.

Ohodnoťte tento článek!