Policie obvinila bývalého šéfa nemocnice v Blansku ze zpronevěry

Kriminalisté obvinili v uplynulých dnech ze zpronevěry bývalého ředitele nemocnice v Blansku Ivana Kozáka a jeho někdejšího ekonomického náměstka Petra Ondříka. „Mohu jen potvrdit, že dvě obvinění skutečně padla. Více případ nebudeme komentovat. Stále se na něm pracuje,“ řekla mluvčí jihomoravské policie…

Brno/Blansko – Kriminalisté obvinili v uplynulých dnech ze zpronevěry bývalého ředitele nemocnice v Blansku Ivana Kozáka a jeho někdejšího ekonomického náměstka Petra Ondříka.

„Mohu jen potvrdit, že dvě obvinění skutečně padla. Více případ nebudeme komentovat. Stále se na něm pracuje,“ řekla v úterý mluvčí jihomoravské policii. Dvojici hrozí až osm let vězení.

Trestní oznámení na bývalé vedení blanenské nemocnice podali představitelé tamní radnice těsně před koncem roku 2004. Téměř rok a půl pak na případu pracovali kriminalisté, než vznesli obvinění. Kdy vyšetřování uzavřou, není zatím jasné. Ještě je nutné v kauze udělat několik výslechů, doplnila mluvčí.

Radnice podala oznámení na základě výsledků kontroly hospodaření nemocnice. Ty sice nezjistily, že Kozák připravil nemocnici o peníze, kontroloři ale upozornili na to, že s financemi zařízení provedl několik podivných transakcí.

Starostka Blanska Jaroslava Králová tehdy neuvedla, jaké konkrétní nedostatky komise objevila. Podle dobře informovaných zdrojů používal Kozák s vědomím Ondříka účet nemocnice jako vlastní a platil z něj různé nákupy. Peníze ale vždy vrátil.

„Nedošlo k absolutně žádné škodě. Celý případ je uměle kriminalizován. Zjištěné prohřešky bylo možné řešit maximálně v nějakém kárném řízení,“ řekl dnes k obviněním ČTK Kozák.

Ještě před podáním trestního oznámení byl Kozák odvolán z funkce ředitele. Zařízení nyní vede bývalá šéfka zdravotnické záchranné služby na Blanensku Ilona Rybářová.

Blanenská nemocnice je v majetku města. Péči poskytuje nejen pro jeho obyvatele, ale celou jižní část Blanenska s téměř 75.000 obyvateli.

ČTK

Policie obvinila bývalého šéfa nemocnice v Blansku ze zpronevěry
Ohodnoťte tento článek!