Policie obvinila porodníka z chomutovské nemocnice

Titulní obrázek

Mostecká policie obvinila lékaře chomutovské porodnice ze smrti jedné z rodiček. Mladá žena zemřela na jaře po masívním poporodním krvácení…

CHOMUTOV –

„Obviněný lékař se proti usnesení o zahájení stíhání odvolal, jeho stížností se bude zabývat chomutovské státní zastupitelství,“ řekla Právu policejní mluvčí Ludmila Světláková. Porodníkovi hrozí za nedbalostní trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti až pětileté vězení.

Žena zemřela v důsledku masívního krvácení po vyjmutí plodového lůžka. O tom, jestli musela umřít, nebo se osobní tragédii mladé rodiny dalo zabránit, bude zřejmě rozhodovat soud. Původně se případem zabývala chomutovská policie, po shromáždění důkazů však spis postoupila mosteckému okresnímu ředitelství. Otcem dítěte, jehož matka po porodu zemřela, je totiž jeden z policistů. Nemocnice by se mohla bránit nařčením z podjatosti. Ironií osudu byla pacientka sama také lékařkou. Rozhodující vliv na verdikt policie o obvinění lékaře měli znalci z oboru lékařství. Už první posudky naznačily, že se případ odkládat nebude. O prošetření záležitosti z medicínského hlediska požádala také chomutovská nemocnice, kde k úmrtí došlo.

„Hned po nešťastné události jsme požádali ministerstvo zdravotnictví o ustavení znalecké komise. Rádi bychom, aby se celá záležitost vyšetřila,“ řekl Právu už dříve ředitel nemocnice Milan Burša.

Právo

Policie obvinila porodníka z chomutovské nemocnice
Ohodnoťte tento článek!