Policie obvinila zřízence nemocnice v Jihlavě ze smrti pacientky

ukazováček, udání, trestní oznámení, ukazovat, poukazovat

Kriminalisté na Vysočině obvinili třicetiletého zřízence nemocnice v Jihlavě z přečinu usmrcení z nedbalosti. Muž při převozu pacientky narazil transportní sedačkou do zdi, šestasedmdesátiletá žena při tom spadla, poranila si obě nohy a na následky zranění poté zemřela. Muži hrozí trest odnětí svobody od jednoho do šesti let. ČTK to řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Případ se stal 25. ledna, pacientka byla po náročné operaci trvale upoutána na lůžko, podle policie zemřela během března. Podle jihlavského Deníku žena celý život pracovala v nemocnici jako zdravotní sestra a laborantka. Do nemocnice ji přivezla sanitka na běžné pravidelné vyšetření. Po jejím úmrtí rodina podala trestní oznámení.

Podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové zřízenec v nemocnici stále pracuje. „Ctíme presumpci neviny, neboť stále není zcela jasné, jak k této nešťastné události došlo. Je to naprosto ojedinělá událost, kdy mohlo jít o selhání techniky, nebo lidského faktoru, to vše prošetřujeme,“ uvedla mluvčí. Nemocnice podle ní okamžitě po nehodě mimořádně opětovně proškolila sanitáře. S příbuznými je nemocnice v kontaktu a řeší odškodnění.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!