Policie prohledala kancelář ředitelky nemocnice v Kladně

dokumenty, lupa, audit, kontrola

Protikorupční policie v noci na středu prohledala kancelář ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové, která figuruje v kauze hejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha obviněného z přijetí úplatku.

ČTK o policejním zásahu řekl ekonomicko-obchodní náměstek nemocnice Jaroslav Pokorný, ale podrobnější informace neměl k dispozici.

Prohlídka kanceláře ředitelky Pancové začala v úterý po 20:00 a skončila dnes kolem 1:30, uvedl pouze. Policisté podle něj kancelář v budově ředitelství nemocnice nepřetržitě hlídali od pondělních nočních hodin.

Někteří zaměstnanci nemocnice ČTK řekli, že se obávají například personálních změn, které mohou kvůli aféře nastat. Podle Pokorného však kauza nemá žádný vliv na chod nemocnice. „To je problém, který je někde jinde a ne v nemocnici,“ zdůraznil Pokorný

Policie obvinila Ratha z přijetí úplatku poté, co v jeho rukou našla sedm milionů korun. Detektivové zatkli i sedm dalších lidí, které stíhají za poškozování zájmů EU, podplácení a sjednávání výhod při zadávání veřejné zakázky. Podle médií mezi zatčenými byla ředitelka kladenské nemocnice Pancová nebo exposlanec ODS a blízký Rathův spolupracovník Petr Kott. Rathovi hrozí v případě odsouzení až 12 let vězení.

Dnešní Mladá fronta Dnes uvádí, že při jedné z domovních prohlídek souvisejících s případem objevili kriminalisté skrýš v podlaze s penězi. Celkem podle neoficiálních zdrojů zabavili kolem třiceti milionů korun.

Soud dnes rozhoduje o tom, zda půjde Rath do vazby. Středočeský hejtman považuje své zadržení za politický útok a zneužití policejních pravomocí k zastrašování politických odpůrců a přijetí úplatku odmítá. Kauzou se odpoledne bude zabývat také předsednictvo středočeské ČSSD.

Policie prohledala kancelář ředitelky nemocnice v Kladně
Ohodnoťte tento článek!