Policie se zabývá předávkováním dítěte v mostecké nemocnici

Mostecká policie se začala zabývat případem předávkování šestnáctiměsíčního batolete paracetamolem. Chybu v dávkování léku, který slouží k tlumení bolesti a horečky, zřejmě udělala zdravotní sestra zdejší nemocnice, řekl mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. Dítě bylo ve vážném stavu převezeno do nemocnice v Motole.

Nešťastná událost se odehrála o uplynulém víkendu. Dítě skočilo s rotavirovou infekcí v nemocnici a zřejmě chybou personálu došlo k předávkování paracetamolem. Krajská zdravotní, pod kterou mostecké nemocnice spadá, teď podle Chrásteckého incident analyzuje. „Podávání medikace je standardizovaný proces. V tomto případě podle dosavadních šetření došlo k neúmyslnému selhání jednotlivce při podání léku. Sestra v současné době není na pracovišti a nepodílí se na poskytování zdravotní péče,“ uvedl Chrástecký.

Podle propouštěcí zprávy, ze které citovala televize Nova, dostávalo dítě desetinásobek léku, než mu lékaři předepsali. „Druhý den hospitalizace při podání Paracetamolu dvakrát s intervalem šest hodin dochází k chybnému podání této léčivé látky a to v dávce 650 mg místo ordinovaných 65 miligramů, tudíž během 12 hodin dítě dostává dávku 1300 miligramů Paracetamolu (nitrožilně). K zjištění této okolnosti dochází až šest hodin po podání druhé chybné dávky,“ citovala televize z dokumentu. Dítě bylo následně převezeno ve velmi vážném stavu do nemocnice v Motole.

Případem se zabývá mostecká policie. Podle mluvčí Ludmily Světlákové se na ni nikdo oficiálně neobrátil a policisté začali konat na základě informací v médiích. „Z úřední povinnosti se případem zabývá služba kriminální policie a vyšetřování. O právní kvalifikaci zatím rozhodnuto nebylo, jsme na úplném počátku,“ doplnila Světláková.

Ohodnoťte tento článek!