Přejít na obsah

Policie šetří Julínka kvůli Rathovi

zpět
29.8.2006

Ministr zdravotnictví David Rath poštval policii na svého rivala. Možná jen proto, aby odvedl pozornost od svých problémů. Policie se pustila do šetření trestního oznámení, které Rath podal na senátora ODS, předsedu zdravotního výboru a stínového ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Podle Rathových právníků je otázka, zda Julínek nezneužil pravomoc veřejného činitele...

Praha -

„Mohl ovlivňovat řadu otázek významných pro sponzory svých publikací,“ tvrdí Rath. Julínek stále říká, že všechno dělá legálně. V jeho slovech a činech se ovšem dají najít rozpory. V předvolebních debatách popíral, že by jeho sdružení Reforma zdravotnictví platily farmaceutické firmy - jenže počátkem srpna zveřejnil jejich jména na internetu. A ukázalo se, že od nich Julínkovo sdružení získalo na činnost zhruba 1,4 milionu korun. Kromě toho získalo ještě asi milion korun na upořádání zdravotnického kongresu. Policie ovšem šetří i divné toky peněz kolem Ratha: jde o 13,7 milionu korun. Ty se ztratily z časopisu Tempus Medicorum, kterému šéfoval Rath, když stál v čele České lékařské komory. Proti Julínkovi Rath s obviněními vystartoval v červnu právě jen dva dny poté, co se na titulních stranách novin psalo, že ho kvůli této kauze vyšetřuje protikorupční policie.

Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Policie šetří Julínka kvůli Rathovi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Policie šetří Julínka kvůli Rathovi

Komentáře

1 komentář
Martin Vedral Klub Leonardo  | 29. 08. 2006 17:59

Dovolil bych si připomenout sdružení či klub Leonardo, u jehož zrodu stal Rath, Sojka a Mach. Za úkol si vzal kultivaci českého politického prostředí (sleduji-li však kultivovanost Ratha v jeho politické praxi, asi se klubu moc nedařilo). Prostředky získával ze sponzoringu farmaceutických firem. Pane senátor. Znáte Kub Leonardo?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné