Přejít na obsah

Policie šetří zakázku IKEM pro bývalou firmu Jankovského

zpět
2.3.2011
IKEM
zvětšitIKEMZdroj: wikimedia.org

IKEM | Zdroj: wikimedia.org

 

Protikorupční policie se zabývá zakázkou za 20 milionů korun, kterou získala loni bývalá firma ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského (VV), Phar Service, od Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Dnešnímu vydání Práva to potvrdil dobře informovaný zdroj blízký šeření. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek se k tomu odmítl deníku vyjádřit. Jankovský jakýkoliv střet zájmů důrazně odmítl.

Obchod související se stavbou hybridního operačního sálu uzavřel Jankovský za společnost Phar Serice pouhý den poté, co ho Věci veřejné nominovaly na ministra vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Jankovský v té době držel ve firmě většinu akcií a zároveň působil jako předseda představenstva, o několik dní později pak vedení společnosti předal synovi.

„O tu zakázku jsem žádal v době, kdy jsem vůbec nevěděl, že budu ministrem. A je nesmysl, že by z mé účasti ve vládě firma profitovala,“ řekl Právu Jankovský s tím, že do soutěže o zakázku se jeho firma přihlásila ještě před volbami.

Zakázku Jankovského rodinná firma nezískala ve standardním plně otevřeném tendru, ale v tzv. zúženém řízení, ve kterém se vybírá pouze z pěti předem oslovených firem. O takovém systému mluvil šéf nemocnice Motol Miloslav Ludvík na nedávno uniklé videonahrávce, když svým podřízeným popisoval obvyklé manipulace s lukrativními zakázkami, připomíná deník.

Specializovaný útvar pro boj s korupcí teď zjišťuje, zda se manipulace netýkaly i kontraktu na výstavbu hybridního operačního sálu IKEM pro Jankovského Phar Service, píše Právo.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

12.1. IKEM slaví čtyřicet let IKEM slaví čtyřicet let
0 příspěvků
10.12. IKEM oslaví 40. narozeniny
0 příspěvků
25.6. Její srdce ovládá nemocnice. Na dálku Její srdce ovládá nemocnice. Na dálku
1 příspěvků
16.12. IKEM: Vrcholí přípravy na první transplantaci tenkého střeva v ČR IKEM: Vrcholí přípravy na první transplantaci tenkého střeva v ČR
0 příspěvků

Komentovat článek: Policie šetří zakázku IKEM pro bývalou firmu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Policie šetří zakázku IKEM pro bývalou firmu…

Komentáře

1 komentář
challenger Hmm  | 2. 03. 2011 16:23

už vidím jak to zmr/.di odloží. Je sice neoddiskutovatelný faktem, že stavba je asi 2x předražená, ale nic se přece neděje. Při té příležitosti by měli proklepnout taky toho Malýho zmr/,da, který si platí z veřejných prostředků právníka, který má přijít na to, jak by se Malý zmr/.d pomstil prof. Adamcovi. 10 otázek, jedna odpověď á 40 000 + 70 000 zaplacená záloha na práci. Tohle těm novinářským kurwám přirozeně nevadí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné