Policie vyšetřuje úmrtí pacientky v hradecké fakultní nemocnici

Titulní obrázek

Policie vyšetřuje smrt pacientky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dcera zemřelé ženy tvrdí, že péče v hradecké nemocnici je katastrofální, protože matku z pravidelného vyšetření přivezla sanitka v bezvědomí a žena po opětovném převozu do nemocnice zemřela. Nemocnice nechce případ komentovat…

Hradec Králové –

Podle dcery matka pravidelně jezdila sanitkou na kontroly do nemocnice, z poslední jízdy se však žena vrátila v bezvědomí. „Byla zhroucená, oči v sloup, na nic nereagovala a dýchala jen povrchně,“ popsala dcera stav matky. Řidič sanitky prý ženě řekl, že pacientku v tomto stavu mu předali už v nemocnici. „Sám se prý divil a ještě se ptal lékaře, jestli ji má takhle odvézt a bylo mu řečeno, že ano,“ tvrdí dcera. Ta se poté vydala s matkou zpět do nemocnice, kde však žena zemřela. Lékař, který matku propustil, údajně tvrdil, že žena byla v době odjezdu v pořádku.

Případem se nyní zabývá policie, která jej prošetřuje pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. „Už byla provedena pitva,“ uvedla mluvčí hradecké policie. Ředitel hradecké fakultní nemocnice Leoš Heger uvedl, že nemocnice se k případu s ohledem na podané trestní oznámení nebude vyjadřovat.

Policie vyšetřuje úmrtí pacientky v hradecké fakultní nemocnici
Ohodnoťte tento článek!