Přejít na obsah

Politici bojují za zdravotní ústav

zpět
18.3.2010
laboratiř, věda, výzkum
zvětšitlaboratiř, věda, výzkumZdroj: www.yeast2007.org

laboratiř, věda, výzkum | Zdroj: www.yeast2007.org

 

Hejtmanka kraje Jana Vaňhová i ústecký primátor Jan Kubata podpořili snahy lékařů, kteří se v petici staví proti restrukturalizaci ústeckého zdravotního ústavu. Pracovníci Centra imunologie a mikrobiologie (CIM), které pod ústav spadá, se obávají, že restrukturalizace poškodí jak prosperující pracoviště, tak jeho pacienty.

Od prvního dubna mají ze současných 14 zdravotních ústavů v republice být jen dva, v Praze a Ostravě, a ty mají centrálně řídit ostatní pracoviště. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že to přinese úspory. Zdravotníci se však bojí, že by jejich pracoviště mohlo časem i úplně zaniknout. „Není možné, aby ministerstvo vymazalo z mapy České republiky zdravotní ústav, který ekonomicky prosperuje a zajišťuje nenahraditelné zdravotnické služby pro tisíce občanů Ústeckého kraje,“ zdůrazňuje však hejtmanka Jana Vaňhová. V dopise vyzvala ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou a premiéra Jana Fischera, aby ještě zvážili proces plánovaných změn. Otevřený dopis ministryni Juráskové poslal i ústecký primátor, který se chce zasadit o pozastavení restrukturalizace zdravotních ústavů. Sloučením zdravotních ústavů by podle nich mohlo dojít ke zhoršení dostupnosti zdravotní péče pro občany kraje. Kubatovi zejména vadí, že v plánu restrukturalizace nejsou stanoveny odborné činnosti CIM a centrum tak nemůže pacientům garantovat stávající zdravotní péči. „V případě provedení restrukturalizace žádám o zachování zdravotních ústavů v Ostravě a Ústí nad Labem,“ píše v dopise Kubata.


Autoři

Regionální deník

Související články

17.2. Ústecký kraj žádá ÚS, aby rozhodl spor s vnitrem o poplatcích Ústecký kraj žádá ÚS, aby rozhodl spor s vnitrem o poplatcích
2 příspěvků

Komentovat článek: Politici bojují za zdravotní ústav

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Politici bojují za zdravotní ústav

Komentáře

1 komentář
Michael Novotný Tak už MZ cuklo..  | 18. 03. 2010 10:18

Tak, paní ministryně se dnes "rozhodla tento proces zastavit". Sice to doprovodila vyhrůžkami, že ZÚ budou mít těžké ekonomické problémy, a to už v řádu měsíců. No, hlavně asi budou mít ekonomické problémy různá bratrstva, která čekala na svou kořist. Už se o Šnajdrovi (s Chrenkovým Agelem v zádech), Hapalovi a dalších "šibalech" tolik, že asi netřeba dalších komentářů. Uvidíme, jak dopadnou další Šnajdroviny.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné