Přejít na obsah

Politici vybrali ředitele nemocnice. Tají, kdo to je

zpět
21.8.2008

Výběrová komise Pardubického kraje včera vybrala nového ředitele Pardubické krajské nemocnice. Ovšem kdo to je, zda to je muž, či žena, zkušený manažer, nebo lékař, se veřejnost týden nedozví. Komise totiž rozhodla, že svůj výběr bude tajit až do příštího čtvrtka...

kdy mají radní Pardubického kraje jmenovat nového ředitele do funkce. „Komise se shodla, že do doby, než to bude schváleno v Radě kraje, to nebudeme zveřejňovat,“ uvedl krajský radní Josef Janeček, který má na starosti zdravotnictví.

O křeslo po nedávno odvolaném šéfovi nemocnice Janu Feřtekovi má zájem třináct lidí. Podmínky výběrového řízení splnilo jedenáct z nich.

Výběrová komise vybrala tři nejlepší uchazeče v předem daném pořadí. Vítěz získal podle Janečka v komisi všeobecnou podporu, a lze proto podle něj předpokládat, že Rada Pardubického kraje její rozhodnutí jen potvrdí.

„Je to velmi pravděpodobné. Tím spíš, že v komisi byli čtyři členové Rady a ve výběru panoval konsensus,“ uvedl Janeček.

Feřtek nemocnici vedl třináct let

Nemocnici až do června řídil Jan Feřtek, který v čele tohoto zdravotnického zařízení stál třináct let. Radní Pardubického kraje ho odvolali v červnu. Feřtek doplatil na své spory s radním Josefem Janečkem a na to, že nesnižoval dluhy nemocnice tak, jak si politici přáli.

„Pan Feřtek se ve funkci vyčerpal, nezvládá ji. Klima v nemocnici je velmi špatné,“ řekl tehdy k odvolání hejtman kraje Ivo Toman.

Část lékařů se za Feřteka postavila. S odvolání nesouhlasil ani vicehejtman Roman Línek.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Politici vybrali ředitele nemocnice. Tají, kdo…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Politici vybrali ředitele nemocnice. Tají, kdo…

Komentáře

1 komentář
Brněnský lékař Jméno tají? Jak je to možné?!  | 22. 08. 2008 18:49

Ale vlastně, proč ne, možné je všechno. Koneckonců, jsem jako ovce - ty politiky si sami platíme z daní, a většině z nás je jedno, jak s námi zametají.¨ Takže soudruzi, děkuji vám, že jste mne, pravicového člověka, přesvědčili, koho NEBUDU volit. Je třeba maximálně uškodit ODS!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné