Přejít na obsah

Pomáhat jezdí plzeňští lékaři

zpět
17.3.2008

Ředitelce Klatovské nemocnice, a. s., Irině Riegelové se dosud nepodařilo zajistit personální náhradu za pětici lékařů, kteří odešli z gynekologicko - porodnického oddělení nebo jsou ve výpovědní lhůtě. Aby byl zajištěn chod oddělení, musí do Klatov jezdit na několik dnů v týdnu pět lékařů z Fakultní nemocnice v Plzni...

Gynekologicko - porodnické oddělení v klatovské nemocnici funguje. Náhradní lékaře se zatím sehnat nepodařilo

Ředitelce Klatovské nemocnice, a. s., Irině Riegelové se dosud nepodařilo zajistit personální náhradu za pětici lékařů, kteří odešli z gynekologicko - porodnického oddělení nebo jsou ve výpovědní lhůtě. Aby byl zajištěn chod oddělení, musí do Klatov jezdit na několik dnů v týdnu pět lékařů z Fakultní nemocnice v Plzni.

„V současné době schází jeden lékař s II. atestací,“ potvrdila včera Deníku Riegelová. Podle našich informací jde o bývalého zástupce primáře Pavla Suška, který podal výpověď vloni v prosinci. Ale ani po dvou měsících se nepodařilo za něj sehnat náhradu. Během ledna a února navíc následovaly výpovědi dalších čtyř lékařů.

Ačkoliv hromadným odchodem lékařů hrozilo zavedení omezeného provozu oddělení, nebo dokonce jeho úplné zavření, vedení nemocnice nepovažuje situaci za nikterak vyhrocenou. Podporu má ředitelka navíc i ze strany vlastníka nemocnice, kterým je Plzeňský kraj. „Pokud ředitelka nemocnice nezvládne odstranit problém, budeme věc řešit. Konkrétní úvahy spojené s jejím odvoláním jsou předčasné,“ staví se za Riegelovou radní pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek.

Podobně se vyjadřuje i klatovský místostarosta Jan Vrána. Ten je jedním ze tří členů dozorčí rady Klatovské nemocnice. „Dozorčí rada se může vyjadřovat k hospodaření organizace, ale odborné personální otázky jí nepřísluší,“ tvrdí Vrána.

Klatovská veřejnost je ale jiného názoru. Naprostá většina návštěvníků webových stránek Klatovského deníku se v naší anketě domnívá, že by ředitelka nemocnice měla být z funkce odvolána. „Pochopitelně by mně vadilo, kdyby gynekologicko - porodnické oddělení mělo být zrušeno. Stejně tak i jiné oddělení. Nemocnice k okresnímu městu patří, takže situace by se tam měla co nejdřív uklidnit,“ tvrdí mladá maminka z Klatov.

Výpomoc z Plzně je však jen krátkodobá, konkrétně na březen a duben. „Tato doba by měla stačit k vyřešení interních potíží Klatovské nemocnice,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Jenšíková s tím, že plzeňští lékaři vypomáhají jeden až dva pracovní dny v týdnu a mají vypsané i tři víkendové služby.

Radmila Nagovská, Regionální dení


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Pomáhat jezdí plzeňští lékaři

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pomáhat jezdí plzeňští lékaři

Komentáře

dalších 15 komentářů
Talk Re:Re:plzeňáci děkujeme  | 19. 03. 2008 08:54

To by zkušený redaktor musel porušit pracovní smlouvu,která dozajista jasně klade podmínky jeho zaměstnání.

Talk Re:plzeňáci děkujeme  | 19. 03. 2008 08:52

Asi jste zapomněl na :"nemusí pršet,stačí ,když kape"a "dokud kape...".Není možno(kdo by to dokázal) říct:"jsem .ůl a končím".Na to musí být jiné mechanismy,které v civilizovaném světě existují.Ale obávám se,že náš systém je tak dynamický a intenzivní,že v principu fúse se náš velmi málo zlepší a ten jejich dohnojíme(viz tunel apod.).Pá.

Pozorovatel Re:plzeňáci děkujeme  | 17. 03. 2008 19:21

Proč se "zkušený" redaktor nezeptá, kolik lékařů zůstává ve výpovědi, kolik jich výpověď v době napsání článku vzalo zpět a kolik lékařů z Ukrajiny ředitelka sehnala. Nedopadne to náhodou tak, že v květnu nezůstane na oddělení žádný lékař (primář přece výpověď musel podat také, jinak by mu v květnu hrozilo, že na oddělení zůstane sám a veškerá zodpovědnost mu bude hozena týmem -Rie-Karpíšek na krk).Vždyť v květnu se začne hledat viník - a jaký bude postup - přece Karpíšek nic nevěděl, ředitelka měla všechno v pořádku a jen ošklivý primář nebyl a není schopen zajistit provoz jemu svěřenému oddělení. Či-li viník je jasný! Kromě blbům na kraji a ve vedení KT nemocnice je též všem ostatním jasné, že všechno zpackal kraj a tým vedený Zimmermann-Vilímec-Karpíšek, který vymyslel nový ověřený model ve zdravotnictví - vznik a.s.! Naprostý nezájem krajských představitelů o své nemocnice je bijící do očí. Kam to chtějí dovést je dávno jasné - prodat a zbavit se všeho, co ještě před několika lety alespoń trochu fungovalo.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné