Přejít na obsah

Poplatky podle lidovců? Za recept 20 korun

zpět
5.6.2009

Politiky čeká další jednání o podobě regulačních poplatků. Lidovcům se totiž současný stav nelíbí, proto představí svůj vlastní, prý kompromisní, návrh, o němž chtějí diskutovat jak s ODS, tak s ČSSD. Návrh počítá například s dvacetikorunovým poplatkem za recept a ruší poplatky za jednotlivé položky na něm...

Návrhy na změnu regulačních poplatků, které nyní projednává Senát, nejsou podle lidovců vhodné, proto se chystají představit svůj vlastní návrh. KDU-ČSL počítá s tím, že by se výše poplatku za recept snížila na 20 korun, zároveň by se zrušil poplatek za jednotlivé položky na něm. Osvobozeni od poplatků u lékaře by na základě tohoto návrhu byli starobní a invalidní důchodci, kteří by měli nadále platit za recept, pohotovost a pobyt v nemocnici. Od všech poplatků, kromě dvacetikoruny za recept by byli osvobozeni pacienti do 19 let a bezpříspěvkoví dárci krve a kostní dřeně. „Obě předchozí normy jsou špatné. Navíc na nich neexistuje politická ani celospolečenská shoda,“ řekl nový předseda lidovců Cyril Svoboda. „Jde nám i o to, aby lidé mohli platit jen jednou mincí – dvacetikorunou,“ dodal mluvčí strany Martin Horálek. lidovci nechtějí čekat na to, až se návrhy ze Senátu vrátí do sněmovny a tam by je popřípadě mohli měnit, ale chtějí právě tento kompromisní návrh předložit už senátorům jako pozměňovací návrh.

Podmínkou pro přijetí tohoto návrhu je podle Svobody ukončení nestandardního postupu, kdy kraje hradí za pacienty poplatky ve svých zařízeních. „Tento chaos, který vznikl díky postupu ČSSD, musí co nejdříve skončit,“ podotkl předseda KDU-ČSL. Senát má nyní k posouzení dva návrhy změn poplatků, které překvapivě oba schválila Poslanecká sněmovna. Poslanci na mimořádné schůzi v polovině května nejprve podpořili návrh ČSSD, který ruší poplatky pro děti a mladé do 19 let, důchodce, dárce krve a kostní dřeně a sociálně slabší lidi. Vzápětí byl ale odsouhlasen také návrh KSČM na úplné zrušení regulačních poplatků. Senát je začne posuzovat za dva týdny.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Poplatky podle lidovců? Za recept 20 korun

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Poplatky podle lidovců? Za recept 20 korun

Komentáře

dalších 41 komentářů
Dr.Voštěp Re:20,- Kč za recept ?  | 7. 06. 2009 17:56

Proč ne rovnou 19.90 Kč, další bublina v podání zcela zbytečné strany, která již neví jak na sebe upozornit. Cyrile, jdi už do ..... /kostela/.

Reinhard IV. Re:jo, to je vono, jenze...  | 7. 06. 2009 08:47

Samozrejme, ze jsem myslel cizi armadu. Nemci uz nechteji. Zbytek sveta jim to doted vycita.

MSDF jo, to je vono, jenze...  | 7. 06. 2009 05:53

armada je stejne neschopna a degenerovana jako zbytek spolecnosti. Marne jsem badal, kdo by chtel nyni CR okupovat a zavest poradek. Nemci uz o to viditelne nestoji.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné