Přejít na obsah

Poplatky u lékaře? Budou výchovné

zpět
16.6.2006

Spoluúčast pacienta na platbě za některé úkony zdravotní péče měla být v tržním hospodářství zavedena už dávno. Není však nutné hnát placení do takových extrémů, jak tomu je například na Slovensku. To si myslí oslovení praktičtí lékaři, kteří tak reagovali na návrh ODS...

Ta chce, když bude ve vládě, zavést poplatky za pohotovost, pobyt v nemocnici nebo vystavení receptů.

Jednat by se mělo řádově o desítky korun. Češi přitom chodí podle statistik k lékaři dvakrát častěji, než je průměr v Evropské unii.

„S poplatkem za recepty nesouhlasím. Lidé by měli spíše hradit určité procento z každého léku, neboť obecně s nimi velmi plýtvají. Dlouhodobě nemocným se to může zdát nespravedlivé, ale vyloženě spravedlivě to udělat nelze,“ uvedl včera například lékař Pavel Syrůček z Dačic.

Souhlasí i s placením za stravu v nemocnici, za dopravu sanitkou, nikoliv za převoz z nemocnice do nemocnice, nebo i pobyt v lázních. Jeho kolegu z Nové Včelnice Tomáše Urbana zaráží, kolik lidí zneužívá třeba pohotovost.

„Zavedení poplatků by tak mělo být výchovnou záležitostí. Poplatky za recepty by byly pro některé seniory však finančně neúnosné,“ poznamenal lékař.

Listy Jindřichohradecka


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Listy Jindřichohradecka

Komentovat článek: Poplatky u lékaře? Budou výchovné

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné