Poplatky za vjezdy do olomoucké nemocnice vynášejí

Stovky tisíc korun se měsíčně vyberou na poplatcích za vjezd do areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Ta od loňského listopadu zavedla nový systém, při kterém platí prakticky každý, kdo do nemocnice přijíždí automobilem. Dříve byla první půlhodina pro všechny zdarma…

„Až do února běží zkušební provoz, vedení FNO stále reaguje na připomínky personálu i pacientů,“ prohlásila tisková mluvčí zdravotnického zařízení Pavla Bergmannová. Nemocnice proto podle jejího ředitele Jaroslava Vomáčky nemá zatím k dispozici přesné údaje, do jaké míry se změny osvědčily. “ V obecné rovině ale aut zbytečně parkujících v areálu FNO ubylo,“ uvedl.

Tři miliony korun za nový systém

Nový systém, jehož vybudování stálo zhruba tři miliony korun, zaplatila firma, která v nemocnici zajišťuje bezpečnostní službu. Ta nyní měsíčně vybere za vjezdy sumu v řádu stovek tisíc korun.

Až bude investice z poplatků splacena, bude vše bezúplatně převedeno do majetku FNO a zisky pak půjdou do jejích příjmů.

„Dříve se za vjezdy vybralo dvacet nebo třicet tisíc korun měsíčně. Teď je to mnohonásobně více, k převodu by tedy mohlo dojít rychleji,“ doplnil Vomáčka. Zařízení odhadovalo před zavedením systému roční zisk na dva miliony korun.

Olomoucký den

Ohodnoťte tento článek!