Pořady o primární prevenci drogových závislostí

V kině Blaník na Václavském náměstí uspořádala společnost Médea Kultur ve středu dopoledne pořad zaměřený na primární prevenci drogových závislostí.
Pořad se jmenoval Drogy a sexuálně přenosné nemoci, zvláště pak AIDS. V komunikačním pořadu se studenty středních skol hovořili odborníci na tuto problematiku MUDr. Jiří Presl, MUDr. Jan Čimický…

CSc. a společně s nimi pak MUDr. Noel Noa Lehoko, velvyslanec Jihoafrické republiky. Přítomen byl též velvyslanec, vedoucí delegace Evropské komise v Praze Ramiro Cibrián. Zvláštní roli sehrála úvodem tohoto pořadu ing. Jiřina Musílková, ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny, která společně s ředitelem Médea Kultur JUDr. ing. Karlem Stejskalem předala upomínkový dar 600 000 návštěvnici těchto komponovaných pořadů, které se realizují od roku 1995. Stala se jí Kristýna Jeřábkova z Gymnázia Ohradní, Praha 4. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR již nějakou dobu pořady o drogách pro středoškolskou mládež podporuje. Proto vystoupení její ředitelky ing. Musílkové jen podtrhlo vazbu léto pojišťovací společnosti na Médea Kultur, která významné ovlivňuje myšlení dnes již statisíců mladých lidí u nás. Pořad byl doplněn výukovým filmem režisérky Aleny Činčerové s názvem Hra o život, který měl pravé ve středu v Blaníku svoji premiéru. Pro společnost Médea Kultur jej vyrobila společnost Febio, jejíž ředitel Fero Fenič se premiéry rovněž zúčastnil.

čtk, Večerník Praha, 15.6.2001

Ohodnoťte tento článek!