Porodníci byli obviněni ze smrti holčičky

Titulní obrázek

Ze smrti novorozené holčičky obvinila mostecká policie lékaře gynekologicko-porodnického oddělení mostecké porodnice. Podle vyšetřovatelů měli zavinit smrt třináctidenního dítěte rodičů z Litvínova…

Údajně má jít o primáře oddělení a porodníka.

„Skutečně došlo k obvinění dvou zdravotníků, a to z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekla Právu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Matka přenášela dítě dvanáct dnů po druhém termínu porodu, průběh těhotenství byl normální. Do nemocnice nastoupila loni v srpnu s tím, že lékaři porod vyvolají. V noci ženě odešla plodová voda. Podle rodičky byla zkalená, ale zdravotníci tomu nevěnovali pozornost.

Podle matky nechodil lékař na kontrolu tak často, jak by měl. Po necelé hodině sestra neslyšela srdeční ozvy dítěte a přivolaný lékař nařídil porod císařským řezem. Holčička však po necelých dvou týdnech po porodu zemřela.

Podobný případ se stal v mostecké porodnici před několika lety. Po rozsáhlém zánětu porodních cest zemřelo dítě ještě v těle matky. Případ skončil u soudu podmínečným odsouzením lékaře.

Právo

Porodníci byli obviněni ze smrti holčičky
Ohodnoťte tento článek!