Přejít na obsah

Porodníci byli obviněni ze smrti holčičky

zpět
26.1.2007

Ze smrti novorozené holčičky obvinila mostecká policie lékaře gynekologicko-porodnického oddělení mostecké porodnice. Podle vyšetřovatelů měli zavinit smrt třináctidenního dítěte rodičů z Litvínova...

Údajně má jít o primáře oddělení a porodníka.

„Skutečně došlo k obvinění dvou zdravotníků, a to z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekla Právu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Matka přenášela dítě dvanáct dnů po druhém termínu porodu, průběh těhotenství byl normální. Do nemocnice nastoupila loni v srpnu s tím, že lékaři porod vyvolají. V noci ženě odešla plodová voda. Podle rodičky byla zkalená, ale zdravotníci tomu nevěnovali pozornost.

Podle matky nechodil lékař na kontrolu tak často, jak by měl. Po necelé hodině sestra neslyšela srdeční ozvy dítěte a přivolaný lékař nařídil porod císařským řezem. Holčička však po necelých dvou týdnech po porodu zemřela.

Podobný případ se stal v mostecké porodnici před několika lety. Po rozsáhlém zánětu porodních cest zemřelo dítě ještě v těle matky. Případ skončil u soudu podmínečným odsouzením lékaře.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Porodníci byli obviněni ze smrti holčičky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Porodníci byli obviněni ze smrti holčičky

Komentáře

1 komentář
José Alvarez To je blbý  | 26. 01. 2007 21:39

Podobných případů se stává určitě více, kdy lékař zaviní smrt pacienta. Otázka zní, proč tomu tak je? Lékař s postavením primáře jistě nebyl žádný lempl, tak proč se jím stal?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné