Přejít na obsah

Poslanci ANO podali normu k elektronizaci zdravotnictví

zpět
6.3.2017
*počítač, eHealth
zvětšit*počítač, eHealthZdroj: Shutterstock

*počítač, eHealth | Zdroj: Shutterstock

 

Skupina poslanců vládního hnutí ANO podala předlohu, jež má v praxi umožnit vedení zdravotnické dokumentace v elektronické podobě.

Návrhem zákona by také vzniklo Národní centrum elektronického zdravotnictví, jež by mělo na starosti zejména koordinaci činností v této oblasti a strategické materiály. Návrh zákona řeší nejakutnější legislativní nedostatky v elektronizaci zdravotnictví, stojí v důvodové zprávě. Nynější právní úprava podle autorů předlohy v čele s předsedou sněmovního zdravotnického výboru Rostislavem Vyzulou brání nasazení technologií, které by zkvalitnily péči o pacienty, snížily zdravotnickým pracovníkům administrativní zátěž a přinesly by taky úspory.

Norma by podle předkladatelů umožnila digitalizaci nynější zdravotnické dokumentace a výměnu dat. Zajistila by také minimální standardy zabezpečení zdravotnické dokumentace, která by byla vedena v elektronické podobě.

Před projednáváním v zákonodárných sborech posoudí navrhovanou normu vláda. Předkladatelé chtějí, aby ji Sněmovna schválila zrychleně už v úvodním kole. Navzdory tomu je ale spíše nepravděpodobné, že by dolní komora stihla předlohu projednat do podzimních voleb.


Komentovat článek: Poslanci ANO podali normu k elektronizaci…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Poslanci ANO podali normu k elektronizaci…

Komentáře

další 2 komentáře
Jason Rozčilič  | 6. 03. 2017 17:18

Cca 50% "vopvoďáků" (dospěláckých i dětských) má okolo 60 let. EET, e-cokoliv (neschopenka, recepty, důchody pro sociálku, nejrůznější povinná hlášení...) - rovná se nutnost mít k sobě "ajťáka" nebo platit větší výpalné softwarové firmě a jak už to tak bývá v tomto státě zcela jistě s tím vším bude spojena i větší míra buzerace a hrozba sankcí........nejlepší způsob, jak dorazit již skomírající první lajnu zdravotnictví. Mám skororodinu v Řecku. Nedávno tu brečeli, jak sice mají možnost elektronického receptu, ale nemají doktora, který by jim ho napsal. Žádný registr ani elektronický recept ještě nikdy nikoho nevyléčil!

Doktor Super  | 6. 03. 2017 11:18

Mno, vzhledem k narůstajícímu riziku hackerských útoků, tohle bude super cíl.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné