Přejít na obsah

Poslanci chtějí, aby stát nesl odpovědnost za poškození očkováním

zpět
4.3.2015
očkování, injekce, vakcinace
zvětšitočkování, injekce, vakcinaceZdroj: Shutterstock

očkování, injekce, vakcinace | Zdroj: Shutterstock

 

Stát by měl nést odpovědnost za vážné poškození dětí očkováním a zákonem umožnit očkování dětí podle individuálního plánu. Členové poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Nina Nováková a Jan Farský předloží pozměňovací návrh k novele zákona o ochraně veřejného zdraví na jednání Sněmovny 10. března.

Uvedli to na sněmovním semináři k očkování, zrušení povinného očkování dětí požadovat nebudou.

Do zákona chtějí poslanci doplnit i to, že dítě může být očkováno řádně registrovanou alternativní vakcínou a zdravotní pojišťovna ji uhradí alespoň v té výši, jakou dá za vakcínu v povinném očkování.

V Česku jsou děti povinně očkovány proti devíti nemocem, včetně nepovinných vakcín je to ročně zhruba milion dávek. Lékový ústav má ročně hlášeno 500 až 600 mírných vedlejších účinků, u čtyř až pěti dětí vážné následky očkování.

Očkováním dětí se v těchto dnech zabýval Ústavní soud. Potvrdil, že očkování smí nadále zůstat podmínkou pro přijetí dítěte do mateřské školy a že ministerstvo zdravotnictví může dál určovat vyhláškou povinné vakcíny. Vyzval ministerstvo, aby pracovalo na odškodění pro ty, kdo jsou očkováním poškozeni. Hlavní hygienik Vladimír Valenta ČTK řekl, že ministerstvo na tom začalo pracovat.

„Navrhujeme individuální očkovací plán. Víme, že když je něco ve vyhlášce, je to jen na dobré vůli. Chtěli bychom to ukotvit do zákona jako variantu povinného očkování,“ uvedla k pozměňovacímu návrhu Nováková. Individuální plán by umožnil odlišné termíny vakcinace i volbu jiné vakcíny. „Děti, které by byly očkovány podle individuálního plánu, by byly považovány při přijímání do mateřské školy za děti s řádně provedeným povinným očkováním,“ dodala.

„Chtěli bychom, aby stát převzal zodpovědnost za závažnější následky očkování, což dosud vůbec neexistuje,“ podpořila poslanecký návrh právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota.

Farský i Candigliota kritizovali vysoké pokuty, které hrozí lékařům, pořadatelům prázdninových akcí, mateřským školám či dětským klubům, pokud přijmou neočkované dítě. „Stát místo vysvětlování přínosu pokutuje a vyřazuje neočkované, tím se proočkovanost nezvýší,“ řekl Farský. Podle hlavního hygienika je to nedorozumění a sankce se naopak snižují.

Podle epidemiologů je v Česku očkováno 95 procent dětí, podle Farského jich je část očkována jen „na papíře“, skutečně je očkováno jen 80 procent. Rodiče očkování odmítli a zfalšovali potvrzení oni nebo jejich lékař, řekl. Farský to prý ví od lékařů.

„Poslanecký návrh vítáme, bere víc v potaz práva rodičů a dětí,“ uvedla v diskusi Šárka Klímová za Evropskou unii žen.

Další účastnice semináře řekla, že 95 procent studií o účinnosti a bezpečnosti vakcín financují výrobci. Studie jsou podle ní nastaveny tak, aby nic nepříznivého nezjistily. Z nezávislých studií podle ní vyplynulo, že očkované děti mají poškozenou imunitu a častěji trpí například alergiemi. „Vyměňujeme ochranu před pár nemocemi za celkové zdraví dětí. Vítám návrh poslanců na alespoň postupnou změnu, abychom vychovávali zdravou generaci, a ne imunitní mrzáky,“ řekla.


Komentovat článek: Poslanci chtějí, aby stát nesl odpovědnost za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Poslanci chtějí, aby stát nesl odpovědnost za…

Komentáře

1 komentář
rozkvet.cz NEJSME NEVOLNÍCI  | 5. 03. 2015 12:07

Slavný předchůdce dnešních podvodníků ve vědě byl Louis Pasteur (1822-1895), mikrobiolog a vynálezce očkování. 100 let po jeho smrti se při srovnávání jeho soukromých záznamů a zveřejněných studií přišlo na to, že se v důležitých údajích neshodují, čímž byla veřejnost klamána o jeho neúspěších. I přes tento poznatek se však na oficiální teorii o původu nákaz po staletí v principu nic nezměnilo. Dnes se stále ještě menší částice jako viry, geny a genové sekvence třídí podle jakýchsi „choroboplodných“ vlastností (které ještě nikdy nebyly prokázány), což vede k tomu, že je údajné výsledky vědeckého výzkumu možno ověřovat pouze s velkými náklady ve speciálních laboratořích. Celosvětově jde o miliardy, které směřují na výzkum ze státní pokladny a ze soukromé sféry, o pohodlná, dobře placená pracovní místa, o pozornost médií – a především o moc. Ti, kdo sedí na správných místech v medicínském provozu, mohou hrát na klávesnici strachů svých bližních všelijaké melodie, pro něž dostávají noty od politicky mocných! Vytváření strachu je vůbec tím nejmocnějším mocenským nástrojem, který vede lidi k tomu, že dělají něco, co je proti jejich vlastním zájmům. A strach o zdraví a o život stojí přirozeně na prvním místě, se strachem o hospodářskou existenci v těsném závěsu. Více v knize B. Ullrich: JAK SE DĚLÁ PANDEMIE http://paprsky1.com/obchod/nase-knihy/pandemie.html ************************************************* K SITUACI V ČR Nejsme nevolníci, kterým může vrchnost diktovat co ji napadne. Návrhy zákonů podepsané ministrem zdravotnictví nás vrhají před rok 1781, kdy Josef II. přiznal lidská a občanská práva nekatolíkům!! Řekněme dost nadvládě farmaceutických koncernů nad Ministerstvem zdravotnictví ČR !!!! K základní orientaci v problematice očkování můžete použít ZPRAVODAJ ROZKVĚT HARMONIE č.03/2014 Téma: OBCHOD SE STRACHEM = OČKOVÁNÍ Poslední aktualizace 1.3.2015 Úplný text naleznete zde http://rozkvet.cz/texty/zpravodajrozkvet032014.htm Očkované děti onemocní až 5x častěji než děti neočkované – článek http://www.celostnimedicina.cz/ockovane-deti-onemocni-az-5x-casteji-nez-...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné