Poslanec KSČM podal trestní oznámení na hejtmana Bendla (ODS)

Trestní oznámení pro podezření z šíření poplašné zprávy podal na středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) komunistický poslanec František Beneš. Důvodem je Bendlovo prohlášení o hrozbě omezení péče pro klienty VZP ve středočeských nemocnicích…

PRAHA –

Na tiskové konferenci KSČM to ve čtvrtek oznámila mluvčí strany Monika Hoření. Trestním oznámením Bendlovi pohrozil i ministr zdravotnictví David Rath.

Hejtman uvedl, že pojištěncům VZP v kladenské, kolínské, mladoboleslavské a benešovské nemocnici hrozí, že jim bude poskytnuta pouze akutní a neodkladná péče.

Nemocnice zřizované krajem totiž zatím nemají podepsané nové smlouvy s VZP. Platnost dosavadních smluv skončila loni 31. prosince. Nemocnice péči

zatím neomezily, kraj jim podle Bendla zřejmě na to peníze půjčí.

Středočeské nemocnice by podle Ratha mohly mít nové smlouvy uzavřeny do konce února, peníze za lednovou péči tak prý dostanou nejspíš v polovině března.

Výběrové řízení na smlouvy s pojišťovnami vyhlásilo ministerstvo 3. ledna na svém webu. Inzerátem vyzvalo středočeské nemocnice, aby se do něho přihlásily do 30 pracovních dnů. Rath ve středu nicméně vyjádřil obavy z toho, že některé nemocnice nesplní například personální nároky, a smlouvy s pojišťovnami tak nebudou moci uzavřít.

Komunista Beneš je přesvědčen, že Bendlovo tvrzení může negativně ovlivnit chování velkého množství lidí, protože jej neustále opakoval Český rozhlas.

„Žádám proto o bezodkladné přijetí všech zákonných opatření (a to i předběžných) k zabránění panice, kterou může taková informace způsobit,“ uvedl poslanec v textu trestního oznámení, který poskytla mluvčí KSČM.

„Jsem přesvědčen, že byla naplněna skutková podstata výše uvedeného trestného činu,“ dodal Beneš.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!