Posvítí si na hospodaření všech krajských nemocnic

dokumenty, lupa, audit, kontrola

Hloubkový audit nechá ve všech svých osmi nemocnicích provést Moravskoslezský kraj. Důvodem jsou tragické výsledky hospodaření za prvních šest měsíců letošního roku. V nich se nemocnice propadly do celkové ztráty 114,211 miliónu korun.

„Výsledky hospodaření krajských nemocnic jsou alarmující, a proto jsme zadali provedení hloubkového auditu ve všech osmi nemocnicích. Ten přesně zmapuje chyby a nedostatky ve všech oblastech jejich činností,“ uvedl hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) a dodal, že následným krokem budou opatření k zamezení dalšího prohloubení ztrátového provozu krajských nemocnic. Krajští radní už vybrali i firmu, která audit provede. Jedná se o společnost RGM medical z Frýdku-Místku, jejíž zástupci se v pátek sešli s řediteli všech kontrolovaných nemocnic.

„Audit týkající se zdravotnické části bude zaměřen na vykazování zdravotní péče, smluvní vztahy mezi nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami a výkonnost a produktivitu práce v jednotlivých zdravotnických zařízeních,“ vysvětlila mluvčí kraje Šárka Vlčková.

Potvrdila, že hloubková kontrola zasáhne i nezdravotnickou část nemocnic. Zaměří se proto na obslužné činnosti, nákupy a zásobování, informační systémy, energie i právní audit.
„Analýzy hloubkového auditu a jeho výsledky by měly být známy do konce letošního roku,“ doplnila mluvčí kraje Šárka Vlčková.

Posvítí si na hospodaření všech krajských nemocnic
Ohodnoťte tento článek!