Přejít na obsah

Posvítí si na hospodaření všech krajských nemocnic

zpět
17.10.2010
dokumenty, lupa, audit, kontrola
zvětšitdokumenty, lupa, audit, kontrolaZdroj: www.hotelinternetmarketing.com

dokumenty, lupa, audit, kontrola | Zdroj: www.hotelinternetmarketing.com

 

Hloubkový audit nechá ve všech svých osmi nemocnicích provést Moravskoslezský kraj. Důvodem jsou tragické výsledky hospodaření za prvních šest měsíců letošního roku. V nich se nemocnice propadly do celkové ztráty 114,211 miliónu korun.

„Výsledky hospodaření krajských nemocnic jsou alarmující, a proto jsme zadali provedení hloubkového auditu ve všech osmi nemocnicích. Ten přesně zmapuje chyby a nedostatky ve všech oblastech jejich činností,“ uvedl hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) a dodal, že následným krokem budou opatření k zamezení dalšího prohloubení ztrátového provozu krajských nemocnic. Krajští radní už vybrali i firmu, která audit provede. Jedná se o společnost RGM medical z Frýdku-Místku, jejíž zástupci se v pátek sešli s řediteli všech kontrolovaných nemocnic.

„Audit týkající se zdravotnické části bude zaměřen na vykazování zdravotní péče, smluvní vztahy mezi nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami a výkonnost a produktivitu práce v jednotlivých zdravotnických zařízeních,“ vysvětlila mluvčí kraje Šárka Vlčková.

Potvrdila, že hloubková kontrola zasáhne i nezdravotnickou část nemocnic. Zaměří se proto na obslužné činnosti, nákupy a zásobování, informační systémy, energie i právní audit. „Analýzy hloubkového auditu a jeho výsledky by měly být známy do konce letošního roku,“ doplnila mluvčí kraje Šárka Vlčková.


Klíčová slova

Autoři

Právo

Komentovat článek: Posvítí si na hospodaření všech krajských…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Posvítí si na hospodaření všech krajských…

Komentáře

dalších 6 komentářů
filip krádež  | 19. 10. 2010 07:23

Opět jeden z mnoha účetních podvodů ( odložení splátek apod.).,tak hospodaří všechny nemocnice,které mají bod do koruny pokud neomezují péči a nepomůže ani tzv. řízené zdravotnictví či jiné nevšední návrhy.Opět to bude chyba zdravotníků že léčí, zbytečně vyšetřují atd. Pokud je pravda že Homolka má např. za bod 4 koruny, to je jiná. To se dostává na evropský průměr a může hospodařit vyrovnaně.

Komentátor Audit nemocnic  | 18. 10. 2010 13:18

1. Je zvláštní, že tak velkou zakázku obdrží firma, která vznikla 29.9.2010 - podívejte se do Obchodního rejstříku a celá věc se začíná řešit až v době, kdy nemůže ohrozit výsledky voleb. 2. Jak fungují kontrolní mechanismy kraje, když ztrátu nemocnic začíná řešit až nyní? Nastala skokem? Nebo je za tím jen neschopnost krajských radních se systematicky věnovat tak důležité oblasti veřejného života jako je zdravotnictví? 3. Neměl by náměstek hejtmana pro zdravotnictví jako první odstoupit? Evidentně nezvládá tuto roli. Jak připravil spolu s řediteli nemocnic krajské zdravotnictví na krizový scénář letošního roku, když vloni bylo naprosto jasné, že tento scénář nastane? 4. Proč v tomto případě nebijí na poplach odboráři a nežádají na místo náměstka hejtmana někoho, kdo zdravotnictví rozumí a je schopen tuto situaci řešit? Odpoví někdo veřejnosti na tyto otázky?

Jana Audit  | 18. 10. 2010 12:45

Lobby lobby a zase lobby. Teď před koncem roku audit a provedený firmou, která se vynořila od nikud. A co odbor kontroly a interního auditu na kraji kolik jich tam je 10 nebo 20 a co tam dělají, když se najímá externí firma na audit. Na co jsou ti ouřadové?!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné