Přejít na obsah

Povede krajskou nemocnici nový management?

zpět
5.10.2007

Klid před bouří a vyčkávání. Tak nyní vypadá situace v Karlovarské krajské nemocnici. Primáři, kteří v uplynulých týdnech vyjádřili svou velkou nespokojenost nad plánovanou optimalizací lůžek, nyní čekají, jak to dopadne s managementem nemocnice...

Karlovarský kraj nevyloučil, že Česká zdravotní skončí ve vedení nemocnice

tedy s Českou zdravotní. Ta má totiž smlouvu uzavřenou s Karlovarským krajem na vedení zdravotnického zařízení jen do konce letošního roku.

Jak vysvětlil náměstek hejtmana Petr Horký (ČSSD), smlouva nemůže být s Českou zdravotní prodloužena automaticky. O novém managamentu nemocnice tak musí rozhodnout výběrové řízení, které by mělo být vypsáno v nejbližších týdnech.

„Žádné protestní kroky v tuto chvíli nechystáme. Všichni nyní čekáme, co bude. Na vedení nemocnice bude vypsáno nové výběrové řízení. Dokonce jsem zaslechl, že by České zdravotní neměla být smlouva prodloužena,“ říká primář karlovarského chirurgického oddělení Stanislav Kubín, který věří, že po případném nástupu nového vedení nastanou změny k lepšímu. Zároveň vyvrátil zprávy, které se dostaly i k němu, že by měl rezignovat na post primáře chirurgie.

„Smlouva s Českou zdravotní je limitována do konce roku. Teprve teď budeme jednat o tom, jaké výběrové řízení vypíšeme,“ podotýká hejtman a zároveň člen dozorčí rady nemocnice Josef Pavel (ODS). „Nyní ještě nevíme, v jakém rozsahu bude, zda bude vyhlášeno na fyzickou osobu či firmu,“ doplňuje Horký.

Oba dva se shodují, že termín vyhlášení výběrového řízení zatím nemohou odhadovat. „Bude to ale určitě nejpozději v listopadu, abychom ho stihli vyhodnotit do konce roku,“ upřesňuje Pavel.

Podle něho podstatnou novinkou pro zklidnění situace v krajském zdravotnictví je jmenování garantů každého nemocničního oddělení. Garanti by pak měli společně s vedením nemocnice řešit její optimalizační kroky. „Představenstvo začátkem listopadu schválí seznam garantů. Na představenstvu bude také záležet, jaké optimalizační kroky představí,“ dodává Horký.

Jana Kopecká, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Povede krajskou nemocnici nový management?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Povede krajskou nemocnici nový management?

Komentáře

další 3 komentáře
Robert Janda garanti  | 8. 10. 2007 13:42

Jaký je rozdíl mezi garantem a primářem?Nabyl jsem dojmu,že primáři jsou s managementem ve sporu a že tomuto vedení toho moc garantovat nechtějí.Pan Horký to asi vidí jinak.

Lemmy Kilmister žádná změna nebude a ani nemůže být...  | 8. 10. 2007 11:36

Neboť pražská/středočeská gangestrská buňka nazývající se Česká zdravotní, což je jedna z hlav amoeboidní stohlavé saně s mnoha dalšími hlavami / 1.zdravotní, Krajská zdravotní a další zdravotní.., Hroboň, možná přímo i Julínek..etc/ je těsně napojená na ODS jak centrální, tak i krajské, takže hejtmanova ODS, jež v kraji vládne s několika kolaboranty z ČSSD, nedopustí, aby došlo ke změně ve vedení nemocnice. Zvláště, když hlavní tunel teprve je v dohledu a rozdělování zakázek za stavbu nového pavilonu (snad i za miliardu) a rozebírání % z nich je hlavním motorem a smyslem všeho toho pachtění těchto "managerů". Tak to vidím já, ale třeba se mýlím

Kyle Broflowski Paní redaktorce  | 5. 10. 2007 10:34

Docela mě překvapuje komentář paní redaktorky, který jde jakoby na ruku hejtmanovi. Že by další píár ve zdravotnictví? Podle toho, co jsem v předchozích příspěvcích o KV nemocnicích na zdn.cz četl, se primáři nestaví proti optimalizaci lůžek, jak ona píše. Primáři se staví proti špatně zvolené , nekoncepční formě tohoto procesu -jeho nutnost nezpochybňují- a dále k podezřelým finančním tokům, které vedly k zadlužení špitálu!!! Jsem zvědav, jestli dobro aspoň jednou zvítězí nad zlem a politici KV kraje vezmou rozum do hrsti. V opačném případě by se jednalo o další nebezpečný precedens a signál pro všechny obyvatele této země.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné